banner211

Van’da pazar yerlerinde sıkı denetim

Van İpekyolu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler ile zabıta ekipleri, korona virüs kapsamında alınan yeni tedbir kararlarına ilişkin kentteki pazar yerlerinde yoğunlaştırılmış denetim gerçekleştirdi.

Van’da pazar yerlerinde sıkı denetim

Türkiye’yi etkisi altına alan korona virüs salgınında vaka artışının yeniden artması nedeniyle yeni tedbir kararları alındı. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı ülke genelinde 4 gün boyunca vatandaşların kalabalık şekilde bulunduğu yerlere yönelik yoğunlaştırılmış denetimler yapılacağını duyurdu.
İçişleri Bakanlığının Van Valiliğine gönderdiği genelgede korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan ‘kontrollü sosyal hayat’ döneminde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra, tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının salgınla mücadelede, başarı açısından büyük önem taşıdığı belirtildi. Buna göre; İpekyolu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler ile zabıta ekipleri, yeni tedbir kararına ilişkin Selimbey Mahallesinde kurulan semt pazarında bir denetim yaptı.


Pazarcı esnafı tek tek denetleyen ekipler; tezgah arası mesafe şartı, maske, eldiven konusunda uyarıda bulundu. Vatandaşların büyük bir çoğunluğu kurallara uyduğu görülürken, denetimlere kesintisiz devam edileceğini bildirdi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çarşıya bir düzen getirecek kimse yok mu?
Çarşıya bir düzen getirecek kimse yok mu? - 6 ay Önce

ALLAH RIZASI İÇİN BU ŞEHİRDE BELEDİYE VE ZABITA DİYE BİR KURUM VE BİR BİRİM VARSA ORDU CADDESİNDEKİ YEDİ TANE MANAV DÜKKANI, HASTANE CADDESİ, AKDAMAR OTEL BİŞİĞİ SELİM MANAVI, ARTOS İŞ MERKEZİ ÖNÜNDEKİ SOKAK BOYUNCA VE DİĞER CADDE VE SOKAKLARDA KALDIRIMLARA KONULAN SEBZE MEYVE KASALARINI TAMAMEN KALDIRIN. BU SAYGISIZLAR KALDIRIMLARIN YARISINI BAZEN DAHA FAZLASINI İŞGAL EDİYOR. ETRAFI ISLATIYOR VE KİRLETİYOR. BAĞIRIP ÇAĞIRARAK SATIŞ YAPIYOR. BİR BÜYÜKŞEHİRİN CADDE VE SOKAKLARINDA BU İLKEL MANZARALAR OLAMAZ. BİR AİLE KAZANACAK DİYE BÜTÜN YAYALARIN HAKKINA GİRİLEMEZ.