banner290

Van'da sokak ve yaban hayvanları unutulmadı! Farklı noktalara yem bırakıldı

Van'ın Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu ve belediye personeli, sokak ve yaban hayvanları için ilçenin farklı noktalarına yem bıraktı.

Van'da sokak ve yaban hayvanları unutulmadı! Farklı noktalara yem bırakıldı

İlçe belediyesi olumsuz hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak ve yaban hayvanları için çalışma başlattı. Bu kapsamda, Mehmetbeyoğlu ve belediye çalışanları, yem doldurdukları kağıt pet bardakları ağaçların dallarına astı, göçmen kuşlar için de Van Gölü sahilinin farklı noktalarına yem dağıttı.

Mehmetbeyoğlu, kentin göçmen kuşların önemli göç destinasyonlarından biri olduğunu ve birçok kuş türüne ev sahipliği yaptığını söyledi. Göç edemeyen ya da güçten düşmüş kuşlar için çalışma yürüttüklerini belirten Mehmetbeyoğlu, şunları kaydetti: "Erciş belediyesi olarak doğa dostlarımızla, canlarımızla bir arada olup onların her daim yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu gün bulunduğumuz sahada belediyede çalışan personellerimizle birlikte gerek kanatlı hayvanlarımız için gerekse sokak canlarımız için yem, mama, buğday ve beslenebilecekleri yiyecekler bıraktık. Bundan sonraki süreçte Erciş Belediyesi olarak yaşamdaki bütün varlıklarla birlikte bir arada yaşadığımızın ve aynı doğayı paylaştığımızın farkında olarak bu çalışmaları yapmaya devam edeceğiz."

ANADOLU AJANSI

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2021, 17:43
YORUM EKLE