banner290

Van’da somun ekmeğinde fiyat belirsizliği! Van'da ekmek kaç Lira?

Van'da satılan somun ekmek fiyatının belirsizliği. Van’da daha önce 210 gramı 2 lira 50 kuruştan satışa sunulan somun ekmeğin fiyatı 3 lira 50 kuruş olarak belirlenirken bir çok market 2.5 TL'ye satarken fırınlarda 3 ve 3.5 TL'ye satılıyor.

Van’da somun ekmeğinde fiyat belirsizliği! Van'da ekmek kaç Lira?

ŞEHRİVAN HABER: FATMA POLATCAN

Artan maliyetler karşısında son aylarda fiyat artışı yapılan ekmeğe geçtiğimiz aylarda zam yapılmıştı. Yapılan zamla birlikte Van’da daha önce 210 gramı 2 lira 50 kuruştan satışa sunulan somun ekmeğin fiyatı 3 lira 50 kuruş olarak belirlenmişti. 210 gram pide ekmeğinin fiyatı 3 liradan 3 lira 50 kuruşa, 150 gram Van çöreğinin fiyatı ise 4 liradan 4 lira 50 kuruşa çıkarılmıştı.

Van’da ekmeğe zam gelmesine rağmen zincir marketlerde somun ekmek hâlâ 2 lira 55 kuruştan satılıyor. Kentteki fırınlarda satılan somun ekmek fiyatının belirsizliğini koruyor. Bazı fırınlar somun ekmeği 3 liradan, bazıları ise 3 lira 50 kuruştan ve 3 lira 50 kuruştan satıyor. Zincir marketlerde ekmek fiyatlarındaki indirim sürerken, fırınlarda yapılan zammın üstüne zam yapıp 3 lira 50 kuruştan satıyor ve fırınlardaki bu belirsizlik devam ediyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Deli yasar
Deli yasar - 3 gün Önce

Allah fırıncılara fırsat vermesin zalim olmuslar