banner278

Van’da Tam kapanma’ kapsamında eczanelerin çalışma saatleri belirlendi!

Son Kabine Toplantısının ardından 81 il genelinde 29 Nisan 19.00 - 17 Mayıs 05.00 saatleri arasında tam kapanma uygulanacak. Peki, tam kapanma süresince eczaneler açık olacak mı? Van Eczacı Odasından açıklama geldi. İşte eczane çalışma saatleri...

Van’da Tam kapanma’ kapsamında eczanelerin çalışma saatleri belirlendi!

Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edilecek Günler İçin Eczanelerin Çalışma Saatleri

Pandemi ile mücadele kapsamında 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma döneminde, Van ili İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerinde bulunan serbest eczaneler için yeni bir düzenleme yapılana kadar çalışma saatleri:

Hafta içi eczane mesai saatlerinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Açılış: 08.30 – Kapanış: 18.00

Cumartesi günleri; Önceden ilan edilmiş nöbetçi eczaneler ilaç eczacılık hizmeti aksatılmayacak şekilde 24 saat tam gün nöbet usulüyle çalışacaktır.

Nöbetçi eczanelere ulaşım ile ilgili ortaya çıkabilecek sıkıntılar göz önünde bulundurularak Aile Sağlık Merkezi karşısında bulunan (Timaçin, Yunus, Murat, Güvener, Akcan, Emir, Anka, Dikici, Umut, Doğan, Güven, Tuşba, Ada, Bildirici, Furkan, Zülfinazoğlu, Akdamar, Çiçekli, Ömer, Kızıltaş, Kayran, Edremit, Hilal, Gören, Kaya, Yeni Yaşam, Ronahi, Nevin ve Limon ) eczaneler ise Cumartesi günleri saat 10.00 ile 14.00 arasında hizmet vereceklerdir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE