banner290

Van’da ulaşım zammı kesinleşti! İşte yeni ücret tarifesi

17 Mart ta yapılan UKOME toplantısından sonra Van’da ulaşıma zam kararı kesinleşti, İşte yeni ücret tarifesi...

Van’da ulaşım zammı kesinleşti! İşte yeni ücret tarifesi

ŞEHRİVAN HABER/Rusya – Ukrayna savaşından sonra 130 dolar seviyesine yükselen Petrol fiyatları en çok ulaşım sektörünü etkiledi. Akaryakıta gelen zamlardan sonra Şehirlerarası, şehir içlerinde hizmet veren toplu taşıma araçları da zam talebini sık sık yinelerken toplu taşıma araç sahiplerinin zam talebi onaylandı. Van’da 17 Mart ta yapılan UKOME toplantısından sonra ulaşıma zam kararı kesinleşti. Valilik tarafından alınan karar sonucunda; Van'da şehir içi ulaşımda tam ücret 4 TL'den 5 TL'ye çıktı. Öğrenci ücreti ise 3 TL'den 4 TL'ye, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencileri için 4,5 TL olarak belirlendi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dar gelirli aileleri düşünmeliyiz.
Dar gelirli aileleri düşünmeliyiz. - 9 ay Önce

NİSAN 2021'DE YETİŞKİN ÜCRETİ 2,5 TL OLMUŞTU. ÖĞRENCİ 1,75 OLMUŞTU.
ŞİMDİ YETİŞKİN 5 TL, ÖĞRENCİ 4 TL OLMUŞSA BU ÜCRETLER HAKİKATEN HERKESİ ZORLAR. VAN, BATIDAKİ ŞEHİRLERİMİZ GİBİ DEĞİL. ÇOK ÇOCUKLU AİLE YAPISI VAR. HER AİLEDE ÜÇ, DÖRT HATTA DAHA FAZLA ÖĞRENCİ VAR. BİR AİLENİN BÜYÜKLERİ VE ÖĞRENCİLERİ GÜNDE 20 - 30 LİRAYI ULAŞIMA VERİRSE ÇOK ZORLANACAKTIR. NE OLUR BU DURUMLARI DİKKATE ALIN. SERVİSÇİLER FEDAKARLIK YAPSIN.

6565
6565 - 9 ay Önce

Kardeşim o zaman mesafe tarifini uygulayın Alipaşa binen de aynı ödüyor kampüs de binen de aynı ödüyor Türkiye'nin hiç bir yerinde böyle birşey yok ne beli bir kalkış saati beli dinginonun ahırı gibi başı boş bir sistem var ne yaziki Van'da ne belediye buna el atıyor nede vali

VANLILAR
VANLILAR - 9 ay Önce

Bir ilimizde öğrencilerin toplu taşıma ücreti 1 TL'dir. Van'da da bütün öğrenciler için toplu taşıma ücretinin 2022 yılı boyunca 2 TL olmasını teklif ediyoruz.

Mert
Mert - 9 ay Önce

Ulasim mafyasi valiyi avucunda oynatiyor.vali bi kerede veto etse sasiracam

Halk
Halk - 9 ay Önce

İstanbul da Ukome İBB nin zam talebini teddetti. Ya Van bu kadarmı sahipsiz dolmuşçular mafyası akaryakıt zamlarından daha fazla zam yapıyor Tüik enflasyon rakamları üzerinden neden zam oranları belirleniyor Vali bey lütfen halkın sesini duyun ama lütfen vatandaş çok mağdur. Bu zamlar tamamen haksız.