banner211

Van’da ulaşıma zam! İşte yeni fiyatlar

Van’da toplu ulaşım ücretlerine zam yapıldı. Şehir İçi Tam Bilet 3 TL Şehir içi Öğrenci ise 2 TL Olarak Belirlendi. Yapılan zam yarından itibaren geçerli olacak.

Van’da ulaşıma zam! İşte yeni fiyatlar

Edinilen bilgilere göre Van Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı tarafından Van’da toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Yapılan zam oranı ise şehir İçi tam bilet 3 TL şehir içi öğrenci ise 2 TL olarak belirlendi.

gündem65

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2021, 09:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Böyle mi olacak?
Böyle mi olacak? - 2 hafta Önce

İstanbul değil ki cadde ve sokakları onlarca kilometre uzayıp gitsin. Ulaşımı saatler alan mega bir kent değil ki. Güzergahlar kısa, yollar kısa... Bu zamlara ne gerek var. Yiyeceklerden içeceklere, giyeceklerden her türlü ihtiyaç malzemesine, sebzelerden meyvelere, elektrikten doğalgaza, sudan ekmeğe, elektronik eşyalardan mobilya ve beyaz eşyalara, tarım ürünlerinden hayvancılık ürünlerine, vergilerden harçlara, araç muayene ücretlerinden sınav giriş ücretlerine, eğitim masraflarından ulaşım masraflarına aklınıza gelecek iğneden ipliğe her şey 2019'dan bu yana yüzde 20, 30,40, 50, 60, 70 hatta yüzde 100'lere varan değişik oranlarda zamlandı. Dolar zaten almış başını gidiyor. 1 dolar 8,61 TL'ye eşit hale geldi bugün. Paramız eridi gitti. Bu yoklukta bu kadar zam, bu kadar fırsatçılık niye? Hiçbir sektör, hiçbir üretici, hiçbir satıcı ve hiçbir esnaf vatandaşı düşünmeyecek mi? Ramazan olunca gıdayı, afet olunca kirayı, hastalık olunca her şeyi zamlandıran bir toplum olup çıktık. On milyonlarca gelirsiz ve işsiz insan, gelirini kaybeden veya geliri düşen milyonlarca insan, ıflas eden ve borca batan milyonlarca insan nasıl yaşayacak? Herkesin, her esnafın, her üreticinin, her satıcının, her sektörün fedakârlık yapması ve toplum olarak birbirinin hayatını ve geçim şartlarını kolaylaştırması gerekir. Zorlu zamanlarda kolaylık ve yardımlaşma, dayanışma ve fedakarlık göstermezsek toplum olarak birlikte batarız.

Mahoni
Mahoni - 2 hafta Önce

Karadeniz’de 3 kuyu diyarbakırda 1 bir kuyu petrol bulduk diiyor reis bey akaryakıtta dünyanın en pahalı ülkesiyiz reis bey size güven kalmadı artık

Mert
Mert - 2 hafta Önce

Sayın vali rantcilarla birlik olup boyle bi karar aldi vatandaşı düşünen yok

vanlı
vanlı - 2 hafta Önce

Vandaki oda başkanlarının yaptığı tek şey var oda zam ya Allah aşkına hiçmi insaf yok sizde burası istanbulmu ankaramı koskoca istanbulda araba nerdeye kaç kilometre yol gidiyo 3.60 vanda 2 adım yol 3 tl ama ne olacakki kime diyoz biz değişen ne kahveciler derneği aynı fırıncılar aynı kasaplar aynı lokantalar aynı sadece şunu diyecem el insaf

Vanli
Vanli - 2 hafta Önce

El insaf yaw 3 tl çok fazla

Ali Akıncı
Ali Akıncı - 2 hafta Önce

Ayaldi gerçek oldu, İstanbul'da öğrenci 1,70 iken rakip oldunuz vay be