banner290

Van’da ulaşıma zam var mı yok mu? Başkan Tuğrul açıkladı

Akaryakıta gelen zamlardan dolayı Van’da toplu ulaşıma zam talep edildi.

Van’da ulaşıma zam var mı yok mu? Başkan Tuğrul açıkladı

ŞEHRİVAN HABER: FATMA POLATCAN

Akaryakıta üst üste zam gelirken, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) Temmuz ayı olağan toplantısında toplu taşıma ücretlerine zam talebi gündeme alındı. UKOME toplantısında il sınırları içinde yolcu taşımacılığı yapan Belediye Otobüslerin, H plakalı Özel Halk Otobüslerin, M plakalı minibüslerin, V plakalı minibüslerin, S plakalı okul servis araçlarının, T plakalı ticari taksilerin, Belediyeye ait deniz otobüslerin ve özel gemi araçlarının yolcu taşıma ücretlerinin artırılması konuşuldu.

TUĞRUL: ZAM TALEP ETTİK

UKOME zam talebiyle toplanırken, konuyla ilgili Şehrivan’a konuşan Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul, akaryakıta gelen zamların şoförleri olumsuz etkilediğini ve bundan dolayı zam talep ettiklerini belirtti. Tuğrul, akaryakıta gelen zamlara da değinerek şunları kaydetti: “Akaryakıta her gün zam geliyor. Dolayısıyla şoförlerimiz bu durumdan olumsuz etkileniyorlar. Biz de UKOME toplantısında zam talep ettik. Vatandaşlarımızı da anlıyoruz ama mecbur kalıyoruz. Akaryakıt fiyatlarına her gün yeni bir zam geliyor. Bu durumda bizim de zam istememiz kaçınılmaz oluyor.”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı
Vanlı - 4 hafta Önce

Yeter artık ne zamı.... Gözünüz doymaz mı

Asi kartal
Asi kartal - 4 hafta Önce

Sen önce toplu taşımana düzen ver sonra zam iste. Trafiği alt üst eden sarı minibüsleri hizaya getir. İnsanları koyun gibi yükleyip birde yolcuya kötü muamele eden şoförlerine çeki düzen ver. Keşke belediye ve trafik gerektiği gibi kontrol etseydi. Her fırsatta zam talep etme birazda siz fedakarlık yapın.

İpekyolu
İpekyolu - 4 hafta Önce

Akaryakıt düştü ne zami eski zamları geri alınsın vatandaşı düşünen yok yeter artık

İpekyolu
İpekyolu - 4 hafta Önce

Gözünüz doysun akaryakıt zami bahane ederek vatandaşı mağdur ediyorsunuz akar yakıt düşüyor eski zamları geri almanız lazım

Edremit'li
Edremit'li - 4 hafta Önce

Geçen yıl Edremit minibüsleri 3.50 idi şimdi 6.50. kabul ediyorum mazot fiyatları da 3 kat yükseldi. Ama öyle aileler varmı hergin Van'a gidip gelen 3 _ 4 çocuğu var. Ve minibüsler balık istifi gibi yükleme yapıyorlar. Denetim yok . Zammı düşünüyorsanız buyrun gelin birgün minubus Ülker'in yaptığını görün. Halk ile minibüs sorunları hakkında konuşun .

Tahsin
Tahsin - 4 hafta Önce

Akaryakıt fiyatları düşüncede indirim yapilacakmı tabiki de hayır

My vanli
My vanli - 4 hafta Önce

Allah kabul etmesin

Dindar
Dindar - 4 hafta Önce

Duymak bilmiyen adamlar