banner211

Van’daki eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı başladı

Van’da Sağlık Bakanlığı tarafından eczanelere gönderilen ücretsiz cerrahi maskeler dağıtılmaya başlandı.

Van’daki eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında eczanelere gönderilen 5 adet ücretsiz maskenin dağıtımı devam ediyor. Vatandaşlar telefonlarına gelen kod veya TC kimlik numaralarını eczacıya vererek maskelerini temin edebiliyor. Bu kapsamda ücretsiz maskelerini temin etmek için eczanelere gelmeye başlayan vatandaşların TC kimlik numaraları kontrol edildikten sonra teslimi yapılıyor.“Hak, haftada bir kez yenileniyor”


Eczane Görevlisi Hakan Pütün, Sağlık Bakanlığının verdiği maskelerin dağıtılmaya başlandığını, ancak araya sokağa çıkma kısıtlamasının girdiğini belirtti. Vatandaşlar mesaj gelmeden de TC kimlik numarası, doğum yılı ve baba adıyla maskelerini alabildiğini ifade eden Pütün, “Van ilinde maske dağıtımı 5 gün önce başladı. Ancak araya tatil girdi. Bugün yine maskelerimiz geldi ve dağıtmaya başladık. Vatandaşlarımızın maske dağımı konusunda haberleri var, ancak birçok kişi mesaj gelmesini bekliyor. Aslında mesaj gelmeden maskelerini alabiliyorlar. Maske dağıtımında kodunuz yoksa bile eczaneye geldiğinizde TC kimlik numaranız, doğum yılınız ve baba adınızla sistemde sorgunuzu yapıyoruz. Eğer maske hakkınız gelmişse veriyoruz. Bu hak, haftada bir kez yenileniyor ve ikinci bir kez maske alma hakkınız doğuyor. Günlük eczanemize ortalama bin maske geliyor. Gelen vatandaşımıza elimizden geldiğince dağıtmaya çalışıyoruz” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakkarili
hakkarili - 1 yıl Önce

tamam gelmiş diyorsunuz ama kod gelmemiş bir ay önce başvurdum ya bırtane var bende yıka yıka takıyorum nekadar sağlıklı bilemem benim gibi çok kişi var yardımcı olursanız sevinirim .