Van’daki minibüsçülerden zam talebi! İşte talep edilen zam oranı…

2021 yılında ülke genelinde başlayan zam kararları yeni yılda da devam ediyor. Zam haberlerinin tartışıldığı dönemde Van’da da ulaşıma büyük zam bekleniliyor.

Van’daki minibüsçülerden zam talebi! İşte talep edilen zam oranı…

ŞEHRİVAN HABER/ Şehrivan'a açıklamalarda bulunan Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Emin Tuğrul, mevcut bir kararının olmadığını belirterek, zam için cuma günü yapılacak Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı düzenleneceği ve ulaşıma zam tekliflerini sunacaklarını dile getirdi.

ULAŞIMA YÜZDE 30- 40 ZAM

Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Emin Tuğrul “Sunduğumuz zamların en azını istedik. Eğer bu sunduğunuz zamlar uygulanmasa kontak kapatmak zorundayız. Son zamanlarda yapılan akaryakıt zamları biz minibüsçüler esnafını zor durumda bırakmıştır. Bu nedenle bizde zam teklifimizi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’ye sunduk. Teklifimizin geri çekileceğini düşünmüyoruz. Teklifimizde verilen zam oranları minibüsçü esnafı için yeterli değil. Yapılacak zamların yüzde 30 ile yüzde 40 arası bir zamdır. Bu sunduğumuz zamların uygulanması gerekiyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2022, 21:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sen ne yaptın?
Sen ne yaptın? - 3 hafta Önce

Ozaman kısa-uzun mesafe tarifesine geçin kampuste inenle kurtulusta inenden aynı ücreti almayın. Madem hak istiyorsunuz milletin de hakkını yemeyin.

Akil
Akil - 3 hafta Önce

Keşke bi kaç gün kontak kapatsalarda trafikte rahat etsek . Kontak kapattiklari süreçte biraz trafikte nasıl araç kullanılır diye eğitim alsınlar. Para kazanacaklar diye arabaların önüne kırıyorlar. Daha kırmızı yanmadan korna üstüne korna ...

Ponzo
Ponzo - 3 hafta Önce

Zaten 12 koltuklu araca 17 kişi bindiriyorsunuz koltuk dışında birsuru insan bindiriyorsunuz zararımız ordan kar olarak geri geliyor daha ne istiyorsunuz Allah'tan korkmaz lar

Bence bu dolmuslar kaldirilmali devletin sahsi arabasi olmali  bu dolmuscular  kanimizi emdi biktik bunlardan halk otobusleri kalsin munubusler kaldirilsin
Bence bu dolmuslar kaldirilmali devletin sahsi arabasi olmali bu dolmuscular kanimizi emdi biktik bunlardan halk otobusleri kalsin munubusler kaldirilsin - 3 hafta Önce

ULAŞIMA ZAM GELMEMELİ.
ULAŞIMA ZAM GELMEMELİ. - 3 hafta Önce

Görüldüğü gibi sadece doların 18 liradan 13, 5 liraya düşmesi zamların durması için yeterli gelmedi. Daha da önemlisi fabrikaların, işletmelerin, üretim tesislerinin imalat fiyatlarının artmaması için 1) dolar düşmeli, 2) elektrik fiyatları en az yüzde 50 düşmeli 3) doğalgaz fiyatları en az yüzde 50 düşmeli, 4) benzin, motorin ve lpg fiyatları en az yüzde 50 düşmeli. 5) Piyasalarda her mal ve ürün için makul ve dengeli bir alt ve üst satış fiyat sınırı konulmalı. 6) Piyasalar denetlenmeli, fırsatçılık ve stokçuluk bitirilmeli. BUNLAR birlikte ve eş zamanlı yapılırsa zamlar da durur, fiyatlar da aşağı iner, piyasalara denge gelir, vatandaşlar da rahatlar. Ayrıca şehir içi ve şehirlerarası ulaşımın da ucuzlaması, nakliye ücretlerinin ucuzlaması ve buna bağlı fiyat artışlarının da durması için elektrik, doğalgaz ve akaryakıt fiyatlarının artık ciddi oranda ucuzlaması gerekiyor. 2022'de asla zam gelmemesi gerekiyor.

Mesut Eeginyürek
Mesut Eeginyürek - 3 hafta Önce

Sayın şoförler odası başkanı biraz da minibüs şoförlerinin eğitimine gereken hassasiyeti gösterin. Zira yolu kapatıp ikide bir yolcu indir bindir yaparak trafiği aksatiyorlar.

Şoför çocuklar
Şoför çocuklar - 3 hafta Önce

Herkes kendini tek düşünmemeli...

Abdurrahim deniz
Abdurrahim deniz - 3 hafta Önce

Mazot 13 tlyi aşarsa böyle olur