banner211

Van’daki sebze ve meyve hali denetlendi

Van Büyükşehir Belediyesi ile Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, sebze ve meyve halinde korona virüsünden dolayı oluşabilecek fiyat dalgalanmasına karşı denetim yaptı.

Van’daki sebze ve meyve hali denetlendi

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, İşletme İştirakler Dairesi ile Ticaret İl Müdürlüğünün ortaklaşa yaptığı çalışma ile sebze ve meyve halinde korona virüsünden dolayı oluşabilecek fiyat dalgalanmalarına karşı denetim yapıldı. Halde komisyoncuları tek tek dolaşan ekipler; etiketleri, hale gelen sebze, meyve giriş ve çıkışlarını inceledi.
Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatları doğrultusunda denetimleri kent genelinde yürüttüklerini belirten yetkililer, fahiş fiyatlar ile haksız kazanç elde etmek isteyenlere karşı çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
El insaf
El insaf - 1 yıl Önce

Fiyatlar zaten uçmuş. Patates ve soğan 4- 5 liralarda, domates ve salatalık 4-7 liralarda, patlıcan- çarliston- kapri 6-10 liralarda. İki ay önce bu fiyatların yarışıydı. Sebze meyveler böyle katlanıp gidiyor. Fırsatçılık, insafsızlık ve denetimsizliğin sonucu olarak piyasada bir fiyat istikrarı ve makul fiyat ortalaması yok.