banner211

Van’daki Tekel binasının arkasındaki eklentiler yıktırıldı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Van Valiliğine tahsis edilen Tekel binasının arka kısmında bulunan eklentiler yıktırıldı.

Van’daki Tekel binasının arkasındaki eklentiler yıktırıldı

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, kamu kurumlarına ait alanlardaki kaçak yapılaşmamaya müsaade etmiyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Van Valiliğine tahsisi gerçekleştirilen Tekel binasının arka kısmında bulunan eklentilerde yıkım çalışması yapıldı.


Van Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sürenin dolmasının ardından yıkım çalışmalarına sabah saatlerinde başlandı. Zabıta ekipleri tarafından tahliyesi yapılan barakalar, daha sonra iş makineleri ile tek tek yıktırıldı. Yaklaşık 5 saat süren çalışmayla eklentiler yıktırılarak enkazları kaldırıldı.


Buradaki çalışmalarla ilgili bilgi veren Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç, kamu kurumlarına ait arazilerdeki yasa dışı yapılaşma ve değnekçilik olarak ifade edilen bu alanların işletilmesine müsaade etmeyeceklerini belirterek, bu alanlardaki çalışmalarının devam edeceğini söyledi.


Tekel binasına ait olan arazinin Van Valiliğine tahsis edildiğini hatırlatan Sevinç, “Daha önce buradaki vatandaşlarımızı uyararak gerekli tebligatları yapmıştık. Buradaki eklentilerin tahliyesi noktasında süre tanımıştık. Sürenin tamamlanması ile birlikte bugün sabah saatlerinde de ekiplerimiz yıkım çalışmalarına başladı. İlimizde bundan sonra da kamuya ait arazilerde yapılan işgallere ve değnekçilik faaliyetlerine müsaade etmeyeceğiz. Vatandaşlarımızı da bu noktada duyarlı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zabıta teşkilatı nerdesiniz?
Zabıta teşkilatı nerdesiniz? - 1 yıl Önce

Osman bey tüm caddelerde ve ara sokaklarda hiçbir manav, hiçbir fırın, hiçbir dükkan, hiçbir işyeri kaldırımlara tek parça malzeme bırakmasın. Zabıta gezdi, uyardı gibi yıllardır söylenen masallar artık terk edilsin. Kaldırımlarımız Kayserinin geniş kaldırımları değil. Zaten yol ve kaldırımlarımız dar. Yollar araçlara, kaldırımlar yayalara, parklar vatandaşlara kalsın. Esnaf, işportacı, semaverci, balıkçı, sebze ve meyve satan esnaf, çay evleri kaldırımlardan BÜTÜNUYLE TEMIZLENSİN. Büyükşehir statüsündeki bu şehre sürekli, kalıcı ve köklü bir düzen getirin. Zabıta teşkilatlarının hepsi marttan kasıma kadar şehrin her yerinde olsun.