banner290

Van’ın 2023-2027 yılı turizm yol haritası belirleniyor…  Van’ın turizm master planı hazır!

Son dönemlerde turizm sektöründe iyi bir ivme yakalayan Van,  tarihi ve doğasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. En büyük ihtiyaçlardan biri olan Turizm Master Planı için de çalışmalar hız kesmeden sürerken, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ozan Balcı da master planı ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Van’ın 2023-2027 yılı turizm yol haritası belirleniyor…  Van’ın turizm master planı hazır!

Son yıllarda Van turizmin gelişmesi için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Van’ın 2023-2027 yılı turizm yol haritasının belirlenmesi için Kapadokya Üniversitesi tarafından hazırlanan “Turizm Master Planı” Vali Ozan Balcı başkanlığında yapılan toplantıda görüşüldü. Kent turizmin geliştirilmesi için yapılacak tüm çalışmalar, izlenecek yol, Kapadokya Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilgehan Gülcan, Doç. Dr. Halil Burak Sakal ve Funda Firuz Akan tarafından slayt eşliğinde sunuldu. Toplantıya Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Erol Uslu’da katıldı. 


“ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMA OLMUŞ”

Van Valiliğinin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ozan Balcı, master planının ara raporunu değerlendirdiklerini belirterek, şunları kaydetti: ” Bilimsel çalışmalar ışığında hazırlanan master planı, turizmimizin gelişmesine yönelik yapılacak yatırımlara ve çalışmalara büyük katkı sunacak.
İnşallah bu işin aktörleriyle önümüzdeki günlerde bir araya gelerek master planımızı hayata geçireceğiz. Çok güzel bir çalışma olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ederim”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER