banner290

Van Valisi Dr. Ozan Balcı: Türkiye’nin en zengin kitaplıkları Van’da olacak!

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünü ziyaret ederek brifing alan Van Valisi Dr. Ozan Balcı; “Van'ı kitabın başkenti yapacağız. Hedefimiz, şehrimizin Türkiye'nin en zengin kitaplıklarının olduğu, çocuklar ve gençler tarafından en çok kitap okunan il olması. İl ve ilçe halk kütüphaneleri, bebek ve çocuk kütüphaneleriyle fonksiyonel kütüphaneler inşa edeceğiz." Dedi.

Van Valisi Dr. Ozan Balcı: Türkiye’nin en zengin kitaplıkları Van’da olacak!

İl Müdürü Erol Uslu, müdür yardımcıları ve personel tarafından karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, personelle tek tek tanıştıktan sonra Müdür Erol Uslu'dan ilin turizm ve kültür yatırımları, faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Van’da kültür, sanat, edebiyat gibi faaliyetleri geliştirmek için her türlü desteği vereceğini dile getiren Vali Dr. Ozan Balcı, "Şehrimizdeki kültürel, sanatsal ve edebiyata ilişkin faaliyetleri desteklemekten, altyapılarını hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Çünkü bu tür faaliyetler şehri geleceğe hazırlar, genç nesillerin yetişmesine büyük katkı sağlar. Van doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle kadim bir şehir ve çok büyük zenginlik içeriyor. Biz bu potansiyeli açığa çıkarmak için her türlü desteği vereceğiz” dedi.

“Türkiye’nin en zengin kitaplıkları Van’da olacak"
Şairler, yazarlar, kültür ve sanat adamlarını çok önemsediğine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, şöyle konuştu: “Van'ı kitabın başkenti yapacağız. Hedefimiz, şehrimizin Türkiye'nin en zengin kitaplıklarının olduğu, çocuklar ve gençler tarafından en çok kitap okunan il olması. İl ve ilçe halk kütüphaneleri, bebek ve çocuk kütüphaneleriyle fonksiyonel kütüphaneler inşa edeceğiz. Gençlerimizi, vatandaşlarımızı yazarlar, şairler ve kültür sanat adamlarıyla buluşturacağız." Ziyarette Vali Dr. Ozan Balcı'ya Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu eşlik etti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmed
Ahmed - 4 ay Önce

Hakikaten adam akıllı bir kütüphaneye çok ihtiyaç var. Yeni yapılan kütüphane çok küçük vede kitap sayısı az.

Yepyeni bir Van için
Yepyeni bir Van için - 4 ay Önce

Sayın valimiz Van'ın nüfusunun yüzde 65'i çocuk ve genç nüfustan oluşuyor ve 0-30 yaş arasındadır. Bu şehirde son on yılda uyuşturucu satışı ve kullanımı, sigara kullanımı, zararlı alışkanlıklar, ölçüsüz şekilde elektronik aletlerin bağımlılığı gibi problemler hızla artıyor. Gençlik çözülüyor, ahlaki, insani, toplumsal, kültürel gelişme yara alıyor .
Bu nedenle neler yapılabilir:
Merkezdeki kırktan fazla semt ve mahelleye kütüphaneler, okuma salonları, kültür merkezleri, çocuk oyun alanları, spor tesisleri, onlarca yeni park, millet bahçeleri, kitapçılar ve sahaflar çarşısı, kültür sarayı bahçesinin park yapılması, yeni halk kütüphanesi bahçesinin yeşil alan yapılması, şehrin alt yapı ve üst yapısıyla gerçek bir büyükşehir olması için gereken bütün hizmetleri çocuklara, gençlere, kadınlara, bu şehre kazandıracağınıza inanıyoruz. Van'ın hakikaten çok eksiği, çok ihtiyacı var. Bu şehre yeni bir anlayış, yeni bir çalışma azmi, yeni bir vizyon, yeni bir idealizm, yeni bir hizmet aşkı getireceğinize ve her yılı, her mevsimi, her ayı, her haftayı, her günü nice hizmetlerle, nice eserlerle dolduracağınıza inanıyoruz.