banner290

VASKİ'den zorunlu su kesintisi duyurusu! Van'da su kesintisi yaşanacak

VASKİ, Erciş Kışla mahallesindeki içme suyu şebeke hattında oluşan ani arıza nedeniyle, zorunlu su kesintisine gidileceğini duyurdu.

VASKİ'den zorunlu su kesintisi duyurusu! Van'da su kesintisi yaşanacak

VASKİ'den yapılan açıklamada, Erciş Kışla mahallesindeki içme suyu şebeke hattında oluşan ani arıza nedeniyle; 13 Aralık 2022 (Bugün) saat 10:00 - 15:00 saatleri arası Vanyolu, Camikebir, Tekevler, aAlkanat, Latifiye, Kışla Çınarlı, Salihiye ve Beyazıt Mahallelerinde zorunlu su kesintisine gidilecektir." Denildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2022, 10:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Van turizmi için
Van turizmi için - 2 ay Önce

Van'ın 13 ilçesinde ve onlarca köyünde bulunan tarihi camiler, medreseler, hanlar, hamamlar, kümbetler, mezarlıklar, kaleler, kuleler, surlar, şehir kalıntıları, yerleşimler, kiliseler, manastırlar, şapeller, köprüler vb. onlarca tarihi mekan, yapı ve kalıntının tek tek koruma altına alınmasını, temizlenmesini, yeniden aslına uygun şekilde ayağa kaldırılmasını, restorasyonlarının yapılmasını, peyzaj ve çevre düzenlemelerinin yapılmasını, ışıklandırmalarının yapılmasını, koruma ve temizlik ekiplerinin verilmesini, mobese kameralarıyla korunmasını, yollarının asfaltlanmasını, ulaşım imkanlarının iyileştirilmesini önemle istirham ediyoruz. Van bu konularda çok iyi durumda değil. Yapmamız gereken çok iş var. Bütün ilçe, belde ve ķöylerimizdeki tüm tarihi mirası kontrol eder ve ifade edilenleri yaparsak Vanımız muazzam bir turizm merkezi olur. Her yıl bir iki milyon yerli ve yabancı ziyaretçi ilimizi, ilçelerimizi dolaşır. Van kazanır, ülkemiz kazanır, vatandaşlar kazanır. Turizm, bacasız sanayidir. Onun kıymetini bilmeliyiz. Bu şehirde zenginlik, kazanç, istihdam ve kalkınma önemli ölçüde buna bağlıdır. Tabi bunun yanısıra Van Gölü'nü de en kısa zamanda çamurdan, kirlilikten, lağımdan, kokudan kurtarmalı ve pırıl pırıl etmeliyiz. Göle dökülen bütün dere, kanal ve arkları pırıl pırıl etmeliyiz, ıslah etmeliyiz, bakım ve iyileştirmelerini yapmalıyız. Van Gölü'ne kıyısı bulunan bütün ilçelerimizde sahil bandı ve rekreasyon sahaları yapmalı ve kıyıları ihya çalışmaları yapmalıyız. Kıyılardaki bütün tesisleri, otelleri, işletmeleri, yazlıkları, bahçeleri bertaraf etmeli ve bütün kıyılarımızı Van Gölü'nden kara içine doğru en az yüz metre, en çok üç yüz metreye kadar bütün vatandaşların, yerli ve yabancı ziyaretçilerin ücretsiz olarak gezeceği, oturacağı, spor yapacağı, piknik yapacağı, keyifli zamanlar geçireceği yeşil, temiz, donanımlı ve güzel alanlar haline getirmeliyiz. Tüm bunları yapıp başardığımızda Vanımız, turizmden müthiş kazançlar elde edecektir. Vanımız o zaman Van Gölü'ne sahip olmanın ayrıcalığını her bakımdan görüp yaşayacaktır. Bütün kurumlarımız ve bütün makamlarımız, devletimizin bütün imkanları ve araçları bu çalışmalar için seferber edilerek güzel Vanımız ve güzel ülkemiz için çok hayırlı, bereketli ve güzel sonuçlar yaratmak temennisiyle...

SIRADAKİ HABER