banner278

VASKİ’den borç yapılandırma açıklaması! Son tarih: 1 Kasım 2021

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına’ ilişkin düzenlemeleri içeren 7326 sayılı kanundan yararlanan mükelleflerin ilk taksit ödemelerine ilişkin önemli duyuruda bulundu.

VASKİ’den borç yapılandırma açıklaması! Son tarih: 1 Kasım 2021

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; “3 Haziran 2021 tarihli Resmi Gazete'de ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına’ ilişkin kanun yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeleri içeren 7326 sayılı kanun kapsamında; mükelleflerin, yapılandırmalarının bozulmaması için peşin veya ilk taksit ödemelerini 1 Kasım 2021 Pazartesi Günü’ne kadar yapmaları gerekmektedir” denildi.

“İlk taksit için son ödeme tarihi 1 Kasım”
İlk taksitin son ödeme tarihinin 1 Kasım olduğu belirtilen açıklamada ise “7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun hükümlerinden yararlanmak için öngörülen başvuru süresinin 30 Eylül 2021 tarihinde sona ermesinin ardından kanun kapsamında öngörülen peşin ve birinci taksit ödemeleri için son gün 31 Ekim 2021 tarihi hafta sonu tatiline denk gelmesinden dolayı 1 Kasım 2021 Pazartesi günü mesai bitimi olarak belirlenmiştir. İkinci taksit ise 30 Kasım 2021 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir. Yapılandırma imkânının bozulmaması için ilk iki taksidin mutlaka zamanında ödenmesi gerekmektedir” denildi.

"28-29 Ekim tarihlerinde vezneler açık”
28-29 Ekim tarihlerinde veznelerin açık olacağı belirtilen açıklamada, "Ödeme noktalarında yoğunluk oluşmaması adına vatandaşların işlemlerini rahat gerçekleştirebilmesi için resmi tatil olan 28-29 Ekim 2021 (Perşembe - Cuma) günleri merkez veznelerimiz hizmet verecektir. Ayrıca vatandaşlar VASKİ web sitesi üzerinden online işlemler veya anlaşmalı bankalar aracılığıyla ödeme gerçekleştirebilecektir. Kanun kapsamında borçlarını yapılandıran vatandaşların bu hususa dikkat etmeleri önem arz etmektedir” denildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 1 ay Önce

Biz faturalarımızı zamanında öderken hiç bir fatura ödemeyen kaçak su kullananlara yönelik neden ciddi önlemler alınmıyor. Neden hala bahçesini bile içme suyuyla sulayanlara Kanuni işlem yapılmıyor?!!!!

Açıklama yapmak yerinde olur
Açıklama yapmak yerinde olur - 1 ay Önce

SU FATURALARI SON AYDA NEDEN YÜKSEK GELMEYE BAŞLADI? SON İKİ YILDA KAÇ DEFA SUYA ZAM YAPILDI? BU SÜREDE SUYA YÜZDE KAÇ ZAM YAPILDI? VASKİ VAN KAMUOYUNU BİLGİLENDİRİRSE İYİ OLUR. ÇÜNKÜ BÜTÜN VAN CİDDİ ŞEKİLDE KONUŞUYOR, ELEŞTİRİYOR VE TEPKİLİ. VATANDAŞ İÇİN ÇALIŞAN VASKİ'NİN VATANDAŞA SAYGI GEREĞİ AÇIKLAMA YAPMASI YERİNDE BİR HAREKET OLUR. VASKİ'NİN ELEŞTİRİLMEMESİ VE ŞEFFAFLIK ADINA FAYDALI OLUR.