banner211

VASKİ’den endeks okuma ile ilgili önemli duyuru!

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (VASKİ) tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında bir takım yeni önlemler alındı.

VASKİ’den endeks okuma ile ilgili önemli duyuru!

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (VASKİ) tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında bir takım yeni önlemler alındı.


Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile etkin mücadele kapsamında alınan önlemlerle ilgili VASKİ tarafından yeni bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda, su sayaçları evin içinde bulunan abonelere ‘MİNİMUM evde yok’ tarifesi uygulanacağı belirtilirken, koronavirüs nedeniyle kapalı olan iş yerlerine ise Haziran ayına kadar fatura kesilmeyeceği bildirildi. 


Ayrıca çalışma kapsamında sayaçları bodrum kat ve kazan dairelerinde toplu halde bulunan abonelerin, sayaç okuma işlemleri ise endeks okuma personeli tarafından sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde kesilerek, sayaçların üzerine tarife bırakılacağı belirtildi. Bu tedbirler kapsamında daha önce Ocak ayında yapılan tarife zammı Haziran ayına erteleneceği kaydedildi. 


Duyuruda ayrıca sayaç okuma personelinin sosyal mesafeyi koruma ve teması önlemek için hiçbir şekilde evlere girmeyeceği ifade edilirken, iş sağlığı tedbirlerine azami derecede özen gösterileceği de vurgulandı.


Salgın sonrası yayınlanan Cumhurbaşkanlığı ve ilgili Bakanlık genelgeleri kapsamında VASKİ, süreçte herhangi bir icra işlemi yapmazken, kent genelinde her abonenin suyunun açık kalmasını sağlıyor. Yine borcunu ödemekte zorlanan dar gelirli vatandaşlara ise uygun ödeme kolaylığı sağlanırken, minimum fatura tahakkuk edileceği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 17:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
VASKİ  Vanlılar bunu bekliyor.
VASKİ Vanlılar bunu bekliyor. - 1 yıl Önce

Aylarca, yıllarca birikmiş su borçlarına faiz affı getirin. Ana borçları taksitlendirin. Su zammını 2020 boyunca uygulamayın.

Allah tan minimum fatura
Allah tan minimum fatura - 1 yıl Önce

Bu gün gelen su faturası elektriği geçti Allah tan minimum su faturası tarifesine geçtiniz

Murat
Murat - 1 yıl Önce

Hiç olmazsa bir ay okunmasa olmazmı? Endeks memurları evde kalamıyor. Dışarda yine virüs riskiyle karşı karşıya kalıyor. Bu riskli dönemde bu insanların dışarda olması okuma yapması acaba ne kadar doğru?