banner211

VATBO MUHTAÇLARI UNUTMADI

Ramazan ayının arife gününden itibaren Van’da ihtiyaç sahipleri tek tek belirlendi, Bin 500 aileye temel gıda paketleri dağıtıldı.

VATBO MUHTAÇLARI UNUTMADI

Van Ticaret Borsası tarafından Ramazan ayının ilk gününden itibaren ihtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda paketleri dağıtıldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan VATBO Yönetim Kurulu Başkanı Selman Toprak, yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayında yaptıkları bu etkinliğin geleneksel hale geldiğini ve bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

VATBO tarafından her yıl ihtiyaç sahipleri tek tek tespit edilerek temel gıda malzemelerinin yer aldığı paketler vatandaşların kapısına kadar ulaştırılıyor. Bu yıl da yaklaşık Bin 500 paketten oluşan yardımları Ramazan arifesinden başlayarak hızlı bir şekilde dağıtımı tamamladıklarını ifade eden VATBO Başkanı Selman Toprak “Ramazan ayı kardeşlik duygularının pekiştiği güzide bir zaman dilimi. Bu ayı sadece oruç tutarak, ibadetlerle ihya ederek, umreye giderek değerlendirmek yetmez, sürekli yapmamız gereken ancak çoğu kez ihmal ettiğimiz bir husus burada önem kazanıyor. Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir şuuruyla hareket edip zor durumda olan, ihtiyacı olan kardeşlerimize ulaşmalı, onların sofrasına gücümüz nispetince katkıda bulunmalıyız. Yardımlaşma, paylaşma duygusunu bu ayda perçinlemeli ama bunu sürekli hale getirmeliyiz. VATBO olarak ufak da olsa bir katkıda bulunmak, hemşerilerimizin sofrasına kardeşlik ve iyi niyet duygularıyla küçük bir ekleme yaptık. Ramazan ayının bereketi, yüreğimize işlediği kardeşlik ve uhuvvet duygularının daim olmasını dileyerek, paylaşmanın önemini kavrayıp idrak etmemiz gerektiği inancıyla tüm hemşerilerimin güzel bir Ramazan ayı geçirmesini diliyorum” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 13:30
YORUM EKLE