banner272

VATSO'dan VANTSO seçimleri ile ilgili açıklama

Geçtiğimiz seçimde eski Başkan Zahir Kandaşoğlu ile mevcut başkan Necdet Takva arasında kıyasıya bir rekabetin yaşanmasına sebep olan Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri bu kez de çok konuşulacak gibi görünüyor.

VATSO'dan VANTSO seçimleri ile ilgili açıklama

Bir önceki seçimde de çokça tartışılan seçim süresi, zamanı, adaylıklar, üyelikler konusu bu seçim öncesi de tartışılmaya başlarken birkez daha aday olan Kandaşoğlu’nun adaylık açıklaması sonrası açıklamalar ardı ardına geldi. Geçtiğimiz haftalarda VATSO adıyla kurulan derneğin Kandaşoğlu’nu aday göstermesi sonrasında diğer adaylar da öne çıkmaya başlarken Van Ticaret ve Sanayi Odası cephesi bir açıklama yaparak seçime 2 yıla yakın bir zaman kaldığını şimdiden seçim algısı oluşturmanın doğru olmadığını söyledi. Seçim süresi tartışmaları sürerken VATSO cephesinden bir açıklama daha geldi.

VATSO: KANDAŞOĞLU’NUN ADAYLIĞINA OLUMLU DÖNÜŞLER ALIYORUZ

Van Ticaret ve Sanayi İş Dünyası Derneği (VATSO) yaptığı bir açıklamada seçim süresi ile ilgili yeni bir açıklama yaparak şu sözlere yer verdi: “VATSO olarak sahada yaptığımız geniş bir araştırma sonucu Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına Sanayici İş İnsanı Zahir KANDAŞOĞLU'NU aday gösterme kararı aldık. Adayımızı açıkladığımız günden bu yana Van İş Dünyası ve Van Kamuoyundan ciddi şekilde olumlu dönüşler almaktayız. Bu olumlu hava bizleri Van'ın geleceği adına mutlu ediyor. Van'ın geçmişi ve geleceğinde önemli role sahip böylesi bir kurumu iyi niyetli ve işin ehli olan insanlar tarafında yönetilmesini hayati bir mesele olarak görüyoruz.”

VATSO SEÇİMLERE 2 YIL DEĞİL 8 BUÇUK AY KALDI

“Bu ilin kutuplaşmaya değil birleşmeye ihtiyacı var. Artık sorunu değil çözümü konuşmalıyız. İş insanları kentlerin öncü insanlarıdır. Her zaman hayatın içinde olan insanlardır. Kenti değiştirecek, dönüştürecek ve geliştirecek onlardır. İş insanlarını bir araya getiren oda kent için çok önemli görev ifa etmektedir. Maalesef son günlerde yapılan açıklamalara bakıldığında birileri bu önemin ya farkında değil ya da işlerine gelmemektedir. Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri normalde 4 yılda bir yapılmaktadır. Seçim en son Nisan 2018'de yapılmıştır. Bu tarih baz alındığında seçimin Nisan 2022'de yapılması gerekmektedir. Yani seçimlere 8,5 ay kalmıştır.”

“ODAYA SİYASET VE İDEOLOJİ KARIŞMAMALI”

Açıklamada seçim süreci ile ilgili olarak ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Bizler VATSO olarak kentimizin her türlü sorunu konuşmak, gündemde tutmak ve iç dinamikleri harekete geçirmek, kısacası çalıştırmak istiyoruz. Biz bunlarla uğraşırken, Oda yönetiminde yer alan bir kısım insanlar ve oda genel sekreterinin kendilerine göre her gün bir açıklama ve bir değerlendirme yapmaktadırlar.  Bizler odada neler olduğunu an ve an bilgisini alıyoruz. Ve takip ediyoruz.  Tüccar ve Esnaf malı olan oda hiçbir siyasi ve ideoloji karışmamalı hiçbir şekilde müdahale edilmemelidir. Üyelerimizin demokratik hakları olan kendi aralarda olacak seçim samimi dürüst huzurlu ve şaibesiz bir şekilde geçmek için uğraştığımızı üyelerimizin bilmesini isteriz. Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine daha çok zaman var diyenlerin nasıl bir niyet taşıdığını Van İş Dünyası ve Van Kamuoyu iyi bilmektedir. Beyler herkesi kör, alemi sersem sanmaktadır.  Sadece şunu iyi bilmenizi istiyoruz: "Kentimize hizmet etmek bizim için şereftir."

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 16:20
YORUM EKLE

banner269

banner260