Yabancı uyruklu şahıs, husumetlisinin evini yaktı: 4 yaralı

Fatih'te yabancı uyruklu şahıslar, kavga ettikleri kişilerin evinde yangın çıkardı. 5 katlı binanın bodrum katında çıkan yangında, bir kişi camdan bina boşluğuna atlayıp kurtuldu, içerideki diğer üç kişi ise dumandan etkilendi. Yangını çıkardıktan sonra kayıplara karışan şüpheliler ise her yerde aranıyor.

Yabancı uyruklu şahıs, husumetlisinin evini yaktı: 4 yaralı

Fatih Molla Gürani Mahallesi Kazgani Sadi Cami sokaktaki 5 katlı binada yaşanan olayda, iddiaya 5 katlı binan Bodrum katında yabancı uyruklu oldukları öğrenilen şahıslar arasında bilinemeyen sebepten dolayı kavga çıktı. Kavganın ardından binanın bodrum katında taraflardan birisi kullanılmayan malzemelerle yangın çıkartıp olay yerinden hızla uzaklaştı.

BİRİ CAMDAN ATLADI, 3'Ü DUMANDAN ETKİLENDİ

Dumanların yükselmesinin ardından 3. katta oturan yabancı uyruklu bir kişi kendini camdan aşağıya atarken üç kişi de dumandan etkilendi. Olayı gören çevredeki vatandaşlar durumu itfaiye, polis ve ambulans ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken itfaiye ekipleri ise yangını söndürmek için çalışma başlattı. Kısa sürede söndürülen yangın sonrası, yaralanan 4 kişi ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Ekipler yangının çıkmasına sebep olan kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

''KAVGA SONRASI BİNAYI ATEŞE VERMİŞ''

Olay anında olay yerinde olan Serhat Bulut: "Binanın bodrumunda yabancı uyruklu şahıslar kendi aralarında kavga etmişler. Kavga sonucu biri aşağıyı ateşe vermiş. Ondan sonra bütün binayı duman sardı. Biz de komşularımıza yardım edelim dedik iki kişiyi çıkarttık. Daha sonra da otoparkın arkasından bir ses geldi hemen buraya geldik. Yabancı uyruklu bir kişi yangının vermiş olduğu panikle kendini camdan aşağıya atmış. Ayaklarında ve belinde kırıklar olduğunu söylediler sağlıkçı arkadaşlar. Sonra da götürdüler" şeklinde konuştu

SON DAKİKA

YORUM EKLE