Yağışlar Kanisipi Şelalesini coşturdu, doğaseverler eşsiz manzaraya hayran kaldı!

Van'ın Çatak ilçesinde bulunan Kanisipi ve Kilise Bağları şelaleleri doğal güzellikleri ve eşsiz manzarasıyla doğaseverlerden ilgi görüyor.

Yağışlar Kanisipi Şelalesini coşturdu, doğaseverler eşsiz manzaraya hayran kaldı!

İlçe girişinde bulunan Kanisipi Şelalesi ile ilçeye 15 kilometre uzaklıktaki Kilise Bağları Şelalesi, ilkbaharda doğanın canlanmasıyla seyrine doyum olmayan manzaraya sahne oluyor. Şelaleleri görmeye gelen doğaseverler de hem doğayla iç içe zaman geçirmenin keyfini yaşıyor hem de suyun döküldüğü bölgede fotoğraf çekiyor. Doğaseverlerden Cüneyt Naspen, ilçedeki şelalelerin eşsiz doğasıyla insanları kendine hayran bıraktığını söyledi.


Karşılaştıkları güzellikleri fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiklerini belirten Naspen, "Bu mevsimde ilçeye çok sayıda ziyaretçi geliyor. Buranın eşsiz bir güzelliği var. Muhteşem doğal güzelliğe sahip Kanisipi ile Kilise Bağları şelalelerini gezdik. Herkese burayı gezmelerini tavsiye ediyorum." diye konuştu. Mahmut Çelik ise "Şelaleleri gezdik. Doğal güzellikleri görme fırsatı bulduk. Tüm doğaseverleri buraya davet ediyorum. Görülmeye değer birçok doğal güzellik var." dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2022, 18:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Van'a sahip çıkma zamanı
Van'a sahip çıkma zamanı - 5 ay Önce

Van Gölü kıyı ve sahilleri, Erçek kıyıları, Sıhke Gölü ve etrafı mutlaka peyzaj, çevre düzenlemesi, park ve yeşil alanlar ile nice rekreasyon çalışması ile ıslah ve ihya edilmeli artık. Benzer şekilde Keşiş Gölü, Akgöl ve benzeri birçok ufak göl, tarihi alanlar, doğal mekânlar, şelaleler, yaylalar, dere ve nehirler, kır ve doğamızdaki bütün güzellikler mutlaka elden geçirilmeli, iyileştirilmeli, vatandaşların daha çok keyif alacağı alanlar olarak sosyal hayata kazandırılmalıdır. Van bu konularda çok büyük potansiyele sahip. 13 ilçemizin sınırları içinde onlarca tarihi ve doğal güzellik bu şekilde sahip çıkılmayı bekliyor. Van bu konuda kesinlikle olması gereken yerde değil. 13 ilçede bu konuda hızla harekete geçmemiz ve çok şey yapmamız gereken çok sayıda güzellik bulunuyor.