banner290

Yağmur yağdı, yollar göle döndü! Van’da sürücüler yağan yağmur zor anlar yaşadı

Van’da gece saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış sonrası yollarda oluşan su birikintisi sürücülere zor anlar yaşattı.

Yağmur yağdı, yollar göle döndü! Van’da sürücüler yağan yağmur zor anlar yaşadı

Van’da gece itibariyle aralıksız bir şekilde sağanak yağış yaşandı. Yağış sonrası Tuşba ilçesindeki yollarda biriken sular, o esnada yolu kullanan sürücüleri zor durumda bıraktı.

Cumartesi günü açık oto pazarında yaşanan yoğunluk dolayısıyla çok sayıda araç, aynı güzergahı kullanmak zorunda kaldı. Biriken sulardan geçmek için tedirginlik olan sürücüler ise uzun kuyruklar oluşturdu.

Sulardan geçen kimi araçların plakası düşerken, düşen plakaları vatandaşlar topladı. Açık oto pazarı ve sürücü kursu kursiyerlerin güzergahı kullanmalarından dolayı bir yoğunluk yaşandığını ifade eden bir vatandaş, sular içinde bulduğu plakayı sahibine teslim etmek için beklediğini söyledi.

Suları geçmekten çekinen bir sürücü ise plakanın düşmesi ve aracın su alması nedeniyle geri döneceğini kaydetti. Biriken sular, bölgeye gelen iş makinasının yardımıyla boş arazi ve rögarlara tahliye edildi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bitmeyen yol sorunlarımız.
Bitmeyen yol sorunlarımız. - 2 ay Önce

VAN'DA HEM ÇARŞI YOLLARI, HEM MAHALLE YOLLARI, HEM ANA ARTERLER, HEM ARA YOLLARIN ÇOK BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNDA YAĞMUR- KAR SUYU TAHLİYE KANALLARI VE OLUKLAR YOK. YAĞIŞLARDA SULAR SEL OLUP GİDER VE YOLLARI AŞINDIRIR, TAHRİP EDER. YETMEZMİŞ GİBİ DENGELİ OLMAYAN, KOD FARKI OLAN VEYA AKIŞ YÖNÜ ÇÖKÜK OLAN BİRÇOK YOLDA SULAR BİRİKİR. YAYALAR ISLANIR, ARAÇLAR ETRAFA SU SIÇRATIR . TABİ
YOL VE KALDIRIMLARDAKİ TOZ, TOPRAK, ÇAMUR, ÇÖP, İZMARİT VE KİRLİKLER DE CABASI. KISACASI YOLLARIMIZIN ÇOĞUNDA ALT YAPI VE ÜST YAPI EKSİKLERİ VE TEMİZLİK PROBLEMLERİ VAR. BELKİ ZAMANIN BİRİNDE GELİŞMİŞ KENTLERDEKİ GİBİ BİZİM DE YOLLARIMIZ, ASFALTLARIMIZ, KALDIRIMLARIMIZ, KANAL VE OLUKLARIYLA GÜZEL CADDE VE SOKAKLARIMIZ OLUR. ON YILLARDIR BU DURUMU DÜZELTEMEDİK GİTTİ.