banner211

Yasağa rağmen müşteri alan taksiciyi "İnisiyatif aldım" savunması ceza yemekten kurtaramadı

Beyoğlu'nda sokağa çıkma yasağına yönelik denetim yapan polis, camdan atılan çöpü uyuşturucu madde zannedince bir taksiyi çevirdi. Aramada uyuşturucu bulunmazken, taksi şoförünün cenaze bahanesiyle çağrıldığını söyleyip inisiyatif kullandığını söylemesi duyanları şaşırttı.

Yasağa rağmen müşteri alan taksiciyi "İnisiyatif aldım" savunması ceza yemekten kurtaramadı

Dün gece başlayan ve 4 gün sürecek olan sokağa çıkma yasağında polis ekipleri denetimleri sıkı tutuyor. Beyoğlu Tarlabaşı'nda denetim yapan polis ekipleri, uygulama noktasına yaklaşan taksiden dışarıya atılan maddeyi uyuşturucu zannederek detaylı arama başlattı. Takside yapılan aramada herhangi bir maddeye rastlanmazken sürücüsüne sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği için para cezası kesildi. İki yolcu ise yanlarında kimlikleri olmadıkları için polis merkezine götürüldü. Taksici, cenaze bahanesiyle çağrıldığını söyleyerek "İnisiyatifimizi kullandık" dedi.

DETAYLI ARAMA YAPILDI
Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı'nı da içine alacak şekilde dört günlük sokağa çıkma yasağı gece 00.00'da başladı. Sabah saatlerinde Tarlabaşı'nda denetim yapan polis ekipleri sokağa çıkma yasağına rağmen yola çıkan taksiyi durdurmak istedi. Polis, denetim noktasına yanaşan taksiden yolcuların dışarıya bir madde attıklarını gördü. Polis ekipleri taksiden uyuşturucu madde atılmış olabileceği ihtimaline karşı takside detaylı arama yaptı.

CEZA YEMEKTEN KURTULAMADI


Ekiplerin yaptığı aramada uyuşturucu bulunmazken sokağa çıkma yasağına rağmen Bursa'ya gitmek isteyen biri kadın iki yolcuya işlem yapmak istedi. Kimliklerinin yanında olmadıklarını söyleyen iki kişi polis merkezine götürüldü. Taksi şoförüne ise yasağa rağmen dışarı çıktığı için idari para cezası uygulandı.

"İNİSİYATİFİMİZİ KULLANDIK"
Sokağa çıkma yasağına rağmen taksi ile işe çıkan sürücü Bekir Sıddık Eski "Cenazeleri olduğu için yolcuları aldım. Bana Taksim'den sokağa çıkış belgesi alıp Bursa'ya gideceğiz dediler. 'Bursa'ya gitmemiz lazım. Cenazemiz var dediler.' Biz de inisiyatifimizi kullandık." dedi.

Denetim yapan polis ise "Bu işin mazereti yok. Bir kural var. Kurallara uyacaksın. Uymazsan karşılığı cezadır. 'Ben inisiyatif kullandım' diye bir durum yok. Hata yaptıysan karşılığı cezası neyse uygulanacak" ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA

YORUM EKLE