banner211

Yasak ile birlikte tüm alanlar dezenfekte edildi

İçişleri Bakanlığı’nın 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta başlattığı sokağa çıkma yasağını fırsat bilen Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri boş kalan cadde ve sokaklarda dezenfekte çalışması yaptı.

Yasak ile birlikte tüm alanlar dezenfekte edildi

Tüm dünyada tedirginliğe neden olan Korona virüs salgınına karşı ilk günden bu yana çalışmalarını titizlikle sürdüren Van Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma yasağıyla birlikte çalışmalarını en üst seviyeye çıkardı. Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in de yakından takip ettiği çalışmalar kapsamında Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, yasak ile birlikte boş kalan cadde ve sokaklarda 76 personel 45 ilaçlama makinesi, 23 araçla dezenfekte çalışmaları yapıyor. Cumhuriyet, Kazım Karabekir, Milli Egemenlik, Sıhke, İskele, Zübeyde Hanım, İkinisan caddelerinde bulunan otobüs durakları, elektrik direkleri, çöp konteynerleri, saksılar, tabelalar, işyeri kepenkleri yine vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Edremit, Kalecik, Bostaniçi, Memursen, Kevenli, Sıhke TOKİ'ler, şehir merkezinde bulunan siteler ve mahalle araları ekiplerce titizlikle ilaçlandı.


Öte yandan havaların ısınmasıyla birlikte sivrisinek, karasinek ve zararlı haşerelere karşıda ilaçlama çalışmaları akarsu, dereler, sazlık alanlar, bataklıklarda da sürdürülüyor. Yapılan mücadelede Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından tavsiye edilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış doğaya ve endemik türlere zarar vermeyen ilaçlar kullanılıyor.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan koray
Kenan koray - 1 yıl Önce

İnsanları kandırmayın ne 76 personel ne 45 cihaz ne 25 aracı rüyanızdamı gördünüz bu kadar personel le ekipmanı ne ise onu yazın fazlasına ne gerek var arkadaş yazık günah ...

Vanli
Vanli - 1 yıl Önce

Fırınlar açık tutulacakti yalan vanda fırınlar kapali

Kanal, dere, ark ve oluklar temizlensin.
Kanal, dere, ark ve oluklar temizlensin. - 1 yıl Önce

Yukarıdaki fotoğrafta personelin dezenfekte sıktığı ark çamur, balçık, çöp ve pislik içinde. İşte Şamran Kanalı, Akköprü Kanalı, Kirman Deresi başta olmak üzere şehir içinde mahallelerden geçen dere, kanal, ark ve olukların çoğu ÇAMUR, BALÇIK, OT, YOSUN, ÇÖP VE PİSLİK dolu. Allah rızası için, insanlık namına tüm bu yerler kapsamlı şekilde temizlensin, süpürülsün, tazyikli suyla yıkansın bu çalışmaların ardından dezenfekte edilsin. Çöp, lağım ve pislik içindeki, simsiyah akan kanallara dezenfektan sıkmak anlamsız. Şamdan Kanalı acaba Urartular zamanında da böyle simsiyah, bulanık ve kirli akıyor muydu. İlgili kurumlar mahalleler boyunca buraları temizlesin. Vatandaşlar da buraları mahalle çöplüğüne çevirmesin. Belli kısımlar değil tamamı temizlensin ve temiz tutulsun.