banner290

Yeniçavuş mezra yolu ilk kez asfalta kavuşuyor

Van Büyükşehir Belediyesi, Yeniçavuş mezrasının yıllardır süren yol sorununu çözüme kavuşturdu. İpekyolu ilçesine bağlı Çalımlı Mahallesi Yeniçavuş mezrasının yolu cumhuriyet tarihi boyunca ilk defa asfalt gördü. Yaklaşık 2 kilometrelik yolda yapılan iyileştirme çalışmalarının ardından asfalt serimine başlandı.

Yeniçavuş mezra yolu ilk kez asfalta kavuşuyor

Van Büyükşehir Belediyesi kentin her noktasına hizmet götürmeye devam ediyor. Kırsalda son yıllarda kent tarihinin en büyük yol ve asfalt yatırımını gerçekleştiren büyükşehir, yatırımlarıyla ilklere imza atmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca tamamı belediyenin işgücü ile yapılan genişletme, dolgu, yarma ve stabilize çalışmalarının ardından asfalt serimine geçildi. Yaklaşık 30 hanenin bulunduğu mezrada vatandaşlar, asfaltlı yola kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

“MAHALLEMİZDE CUMHURİYET TARİHİNDEN BU YANA İLK KEZ BÖYLE BİR ÇALIŞMA YAPILIYOR”

Yapılan çalışmaları büyük bir sevinçle takip eden mahalle sakinleri, engebeli bir yapıya sahip olan mezra yollarının cumhuriyet tarihinden bu yana ilk defa asfaltlandığını ifade etti. Yeniçavuş mezra yolunun eskiden çok kötü olduğunu ve özellikle çamurdan dolayı araçların mezraya çıkamadığını belirten Çalımlı Mahalle Muhtarı Fehim Sadıkoğlu, “Burası Çalımlı Mahallemize bağlı şirin bir mezramız. Buradaki vatandaşlarımız yıllardır yol problemi yaşıyorlardı. Sesimize kulak veren Van Büyükşehir Belediyemize yapmış oldukları bu hizmet için çok teşekkür ediyoruz. Mahallemizde cumhuriyetten bu yana ilk kez böyle bir çalışma yapılıyor. Van Büyükşehir Belediyesi yolumuzu yapıp asfaltlıyor. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Emin Bilmez başta olmak üzere emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.

Yeniçavuş mezra sakini Abdulhamit Erözsoy da, yapılan çalışmalardan dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Köyümüzün yolu yıllardır kötü durumdaydı. Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri gelip yolumuzu genişletip asfaltını yaptılar. Allah büyüklerimizden razı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2021, 11:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
YOL HER ŞEYDİR.
YOL HER ŞEYDİR. - 2 yıl Önce

Emeği geçen herkese teşekkürler... Bir şehir, bir yerleşim yeri ancak yolları kadardır. Yol medeniyettir. Medeni dünya Ay'a ve Mars'a gitmeye çalışırken elbette şehir merkezinde, mahallelerde, ara sokaklarda, köylerde artık yolların bozuk olması, asfaltsız olması olacak şey değil. 21. yüzyılda çağa ayak uydurarak neye, ne kadara mal olursa olsun bütün yolların, bütün sokakların, insanların ulaşım yaptığı her yerin güzel bir asfalta kavuşturulması farzdır. İnşAllah Karayolları, Van Büyükşehir Belediyesi, Edremit, Tuşba ve İpekyolu belediyeleri ve diğer ilçe belediyelerimiz bu dört ayda yüzlerce kilometrelik yeni yol açma, yol genişletme, yüzlerce kilometrelik asfalt serimi ve yüzlerce kilometrelik kilit taşı döşeme çalışması yapıp Van
yöresini güzel ve kullanışlı yollara kavuşturacaklardır.

SIRADAKİ HABER