banner211

Zabıta Ekiplerinden Kaldırım Denetimi

İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, çarşı merkezde bulunan yol ve kaldırım işgali yapan esnaflara yönelik denetim çalışması yaptı.

Zabıta Ekiplerinden Kaldırım Denetimi

Kaldırım ve yol işgallerine karşı çalışmalarını sürdüren İpekyolu Belediyesi Zabıta ekipleri, tüm uyarılara rağmen kaldırım ve yolları işgal eden işyerleri mühürledi. Yayaların hakkı olan kaldırımların esnaflar tarafından malzeme konularak işgal edilmesinin önüne geçebilmek için denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, esnafları gezerek uyarılarda bulunuldu. Daha önce uyarılarda bulunulan bazı işyerlerinin, kaldırım işgaline devam ettirmeleri nedeniyle işyerlerine ait çay ocakları mühürlendi. Denetim kapsamında, bazı esnafların görüntü kirliliğine yol açan ve kaldırımlara bırakılmış malzemeleri ekipler tarafından kaldırıldı. Zabıta ekipleri, esnafları yol ve kaldırım işgali yapmamaları hususunda uyarılarda bulunularak, bu uyarılara rağmen devam etmeleri hususunda cezai işlem uygulayacaklarını duyurdu.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
halk
halk - 2 yıl Önce

artik kaldirim ve yol isgallerine son verilmesi icin ne gerekiyorsa yapilsin. kimsenin taktigi yok. halk olarak tepki gosterince tepkiye maruz kaliyoruz. ozellikle ulu camii civari, eski ozalp duragi civari ve sanat sokagina acil el atilsin.

Van çarşısının kontrolü sahiden belediyelerde mi?
Van çarşısının kontrolü sahiden belediyelerde mi? - 2 yıl Önce

Hepsi yalan. Birçok kaldırım esnafın yiyecek ve giyim malzemeleriyle dolu. Kaldırımlar manav dükkanı olmuş. Bazı kaldırımlar tamamen çay ocağı olarak kullanılıyor. Fırıncıların ödünü, külü, közü, sobası, bisikleti ve çöpü olduğu gibi kaldırımlarda. Bazı esnafa kaldırım yetmemiş yolu da işgal etmiş. Parklar semavercilere teslim edilmiş. Zabıta Müdürlüğü, Temizlik ve Bakım İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilgisiz. Büyükşehir, Tuşba, İpekyolu Belediyesi çarşılara sahip ÇIKMIYOR. Kaldırımlar yayaların olmaktan çıkmış. Ara sokaklar düzensiz, keşmekeş var. Kaldırımlardaki Zabıta barakaları kaldırılsın. Yanı başındaki problemlere bile müdahale etmiyorlar.

Hadi artık
Hadi artık - 2 yıl Önce

Yazın bitmesine bir ay kaldı Van merkezinde daha kayda değer bir hizmet yok. Fidanlık parkı yıllardır bitmedi.

Bajaré békes
Bajaré békes - 2 yıl Önce

Ev bajér béxweyî û béxwedan e.