Zübeyde Hanım Caddesi’nde asfalt serimi başladı!

Van Büyükşehir Belediyesinin ‘Prestij Cadde Projesi’ kapsamında yenilediği Zübeyde Hanım Caddesi’nde asfaltlama çalışmalarına başladı. 

Zübeyde Hanım Caddesi’nde asfalt serimi başladı!

Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin ana arterlerinde başlatılan değişim-dönüşüm çalışmaları bir bir tamamlanıyor. Bu kapsamda Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından baştan aşağı yenilenen kentin önemli caddelerinden Zübeyde Hanım Caddesi’nde asfalt serimi yapılıyor.

CADDE BOYUNCA ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA ALINDI

İkinisan ve İskele Caddeleri arasındaki 1.5 kilometrelik Zübeyde Hanım Caddesi’nde çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. Yeni kaldırımları ve dekoratif ışıklandırmalarıyla modern bir cadde kimliğine bürünen Zübeyde Hanım Caddesi’nde mevcut elektrik hatları kaldırım altına alınırken alt yapı, yağmur suyu drenaj hattı, engelli yürüme bandı, yol, kaldırım, orta refüj ve dekoratif aydınlatmalar çalışmaları da tamamlandı. Yapılan asfalt seriminin ardından caddedeki çalışmalar yapılacak yol çizgi ve peyzaj çalışmasıyla son bulacak.  Van Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım Caddesi ile birlikte ‘Prestij Cadde Projeleri’ kapsamında kentin en önemli 7 caddesini yenilemiş oldu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrikler ve teşekkürler.
Tebrikler ve teşekkürler. - 7 ay Önce

Refüj- kaldırım ve asfalt arasında bazı kısımlarda kod farkı oluşmuş. Kaldırım ve refüj yüksekliği dengeli ve ölçülü olsa, ağaç etrafları ve direk etrafları özenli olsa, kaldırım ve sokak ağızlari estetik, özenli ve kullanışlı olsa iyi olur. Bu konularda biten cadde ve sokaklarda nice eksikler kalmış. Taşların aralarında dolgu yapılmalı, açık kalmamalı, su sızmamalı. Bu yerinde çalışmalara böylesi eksikler gölge düşürmemeli. Beğeni toplayacakken eleştirilere sebep olmamalı. Lütfen kontrol, lütfen özen, lutfen estetik, lütfen kalite....

ayhan koç
ayhan koç - 7 ay Önce

YOL YAPIYORLAR YOLDA DRENAJ YOK BU BİR ÇOK YERDE BÖYLE YAĞMUR YAĞDIĞINDA CADDELER GÖL