Gürpınar Belediyesi hastane yolu projesinin ilk startını verdi!

Van’ın Gürpınar Belediyesince hastane ve okullar bölgesini baştan aşağı yenileyecek Hastane Yolu Projesinde çalışmalar başladı.

Gürpınar Belediyesi hastane yolu projesinin ilk startını verdi!

İlçe Devlet Hastanesi ve okullar bölgesinin bulunduğu alanı ilçe merkezine bağlayan 2 buçuk kilometrelik yolun estetik bir görünüme kavuşması için hazırlanan projede ilk start verildi. Proje kapsamında yaya kaldırım yolu, park ve dinlenme alanları, dekoratif aydınlatma, otomatik sulama sistemi ve peyzaj çalışmaları yapılacak.

"Kış ayları gelmeden projeyi tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz"

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, caddenin estetik ve modern bir görünüme kavuşması için çalışma başlattıklarını kaydetti. Proje aşamasında tüm detaylarının titizlikle hazırlandığını kaydeden Başkan Tanış, “Hastane ve okullar bölgesini ilçe merkezimize bağlayan yol son yıllarda vatandaşlarımız tarafından sıklıkla kullanılmaya başlandı. Oluşan bu talebi ve vatandaşlarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamak üzere çalışma başlattık. Kış ayları gelmeden projeyi tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunma gayretindeyiz. Aynı zamanda Milli Egemenlik, Cumhuriyet Caddesi ve ilçe merkezimizdeki 6 sokakta cadde iyileştirme çalışmalarımız olacak. Mevsim koşulları el verirse buralarda da önemli çalışmalara imza atacağız. Vatandaşlarımıza daha yaşanılabilir bir altyapı imkânı sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 15:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Geç gelen bahar
Geç gelen bahar - 3 hafta Önce

Bunlar güzel ve gerekli hizmetler. Fakat anlamadığım belediyelerimiz neden bahar ve yaz mevsiminde bu gibi çalışmaları yapmaz da eylül ve ekim aylarında başlar.