banner290

Gürpınar'da kar aslanları gece gündüz demeden çalışmalarını aralıksız sürdürüyor!

Van’ın Gürpınar Belediyesi, ilçe genelinde etkili olan kar yağışının ardından kar küreme ve temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Gürpınar'da kar aslanları gece gündüz demeden çalışmalarını aralıksız sürdürüyor!

İlçede yayaların ve sürücülerin yollarda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması ve günlük yaşamın aksamaması adına çalışma yürüten ekipler, iş makinaları yardımıyla gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor. Ulaşımda yaşanabilecek sorunlara karşı cadde ve sokaklarda önlemler alan belediye ekipleri, yayalar için de meydanlarda ve kaldırımlarda biriken karları temizleyip tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.


Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına sahada aktif çalışma yürüttüklerini söyledi. Yapılan meteorolojik uyarılar neticesinde kar yağışına günler öncesinden hazırlık yapıldığını ifade eden Başkan Tanış, “Bu yıl ilimiz ve ilçemiz adına çok bereketli bir yıl oldu. Son yılların en çok kar yağışını alan kış mevsimini geçiriyoruz. Bununla birlikte ekiplerimizde 7/24 esasına göre vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 14:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlyas koc
İlyas koc - 2 ay Önce

Murataldı mahallesi yol parke taşı çevre düzenlemesi okul bu köyümüz Gürpınar ilçesine bağlı belediye başkanı görmüyormu buna Bi açıklık getirsin yarın seçim var bilinsin