banner211

Gevaş Belediyesi fırsatçı ve stokçulara karşı tedbirini aldı...

Gevaş Belediyesi, Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile mücadele kapsamında fahiş fiyatlarla satılan maskelerin önüne geçmek için maske üretim atölyesi açtı.

Gevaş Belediyesi fırsatçı ve stokçulara karşı tedbirini aldı...

ŞEHRİVAN ÖZEL: HAMİT KARAKUŞ – Gevaş Belediyesi, Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile mücadele kapsamında fahiş fiyatlarla satılan maskelerin önüne geçmek için maske üretim atölyesi açtı.

Dünya’da hızla yayılan Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) Türkiye’de ilk vakaların tespit edilmesinin ardından piyasada artan meşke fiyatlarına karşın Gevaş Belediyesi, fırsatçı ve stokçulara karşı tedbir aldı. Gevaş Belediyesi bünyesinde açılan atölyede maske üretimi gerçekleştirilerek vatandaşlara ücretsiz bir şekilde dağıtılacak. 

SEZER: ATÖLYE KURDUK, ÜCRETSİZ MASKE DAĞITACAĞIZ

Konuya ilişkin resmi sosyal medya hesabı üzerinde açıklamalarda bulunan Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile mücadele etmek, vatandaşların fahiş fiyatlarla maske almasını engellemek için maske üretim atölyesi açtıklarını kaydetti. Sezer, üretecekleri maskeleri ücretsiz dağıtacaklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Maalesef bir kesim bu maskeleri fahiş ve yüksek fiyatlara satıyor. İhtiyaç sahipleri vatandaşlarımız, hali vakti yerinde olmayan vatandaşlarımız maske alamıyor. Biz bunun önüne geçebilmek adına Gevaş Belediyesi olarak kendi belediye bünyemiz içerisinde terzici arkadaşımızla anlaşarak vatandaşlarımızın tamamına bedavaya maske üretilmesi için atölye kurduk” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Isimsiz
Isimsiz - 1 yıl Önce

Halk nerden alabilecek