banner211

İpekyolu Belediyesinden bahar temizliği

Van’ın İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri bir taraftan korona virüs tedbirleri kapsamında cadde ve sokakları dezenfekte ederken diğer taraftan ilçe sınırları içerisindeki mahallelerde bahar temizliğine devam ediyor.

İpekyolu Belediyesinden bahar temizliği

Van’ın İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri bir taraftan korona virüs tedbirleri kapsamında cadde ve sokakları dezenfekte ederken diğer taraftan ilçe sınırları içerisindeki mahallelerde bahar temizliğine devam ediyor.


Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, her gün ilçe sınırları içindeki mahallelerde çevre temizliği çalışmalarını sürdürüyor. Bugün Ali Paşa, Şerefiye, Selimbey, Cevdet Paşa ve Hafiziye mahallelerindeki sokak, cadde ve boş arazilere atılan çöpleri toplayan ekipler, ilerleyen günlerde ise tüm merkez ve kırsal mahallelerde faaliyetlerine devam edecek.


İpekyolu Belediyesinden yapılan açıklamada, belediye olarak daha güzel ve temiz bir İpekyolu için çalıştıklarını belirtilerek, “Cadde ve sokakları yıkarken diğer taraftan mahallerimizdeki cadde, sokak ve boş arazilere atılan çöpler ile solmuş ve kurumuş otları toplayarak güzel bir çehreye dönüştürüyoruz. İpekyolu Belediyesi sağlıklı bir gelecek için, çevre koruma ve temizlik çalışmalarına aralıksız devam edecek” denildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 13:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hepimiz çevremizi temiz tutmalıyız.
Hepimiz çevremizi temiz tutmalıyız. - 1 yıl Önce

Şehrimiz gerçekten çöp ve pislikten geçilmiyor. Mahalleler, tarlalar, yol kenarları, kanallar, dereler eğer ciddi şekilde temizlense Van kent merkezinden iki bin kamyon çöp, balçık, yosun ve pislik çıkar. Daha bugün Aşıklar Köprüsü denilen yerden ta Kocaeli Parkı hizasına kadar Şamran Kanalı boyunca gittim. Sadece kanalın o kadarlık kısmından kamyonlar dolusu çöp, her tür atık, ot, yosun, çamur, taş ve pislik toplanır. Gerçekten o manzaraları görünce insanlığından utanıyor insan. Yani bu kanallar ve dereler, bu kentin temizliği hangi kurumların, hangi müdürlerin, hangi birimlerin sorumluluğundaysa insan Allah'tan korkar. Yaşadığınız şehre reva gördüğünüz manzara bu mu yani? Japonyada, Almanya'da, Norveç'te, Avusturya'da kentler, mahalleler, kanallar, dereler böyle sahipsiz mi? Bu kadar kendi kaderine terk edilir mi? Sonra bizim insanımız, bizler neden bu kadar çevreye, temizliğe, tertibe, düzene bu kadar duyarsızız. Niçin yaşadığımız yerler bu derece berbat halde. DSİ, Belediyelerin temizlik birimleri bu şehri dolaşıp medeni ülkelerdeki gibi temizlemeyi düşünecek misiniz? Yoksa haklı eleştiriden rahatsız olup çevreyi yine bu halde mi bırakacaksınız?

NOT: Ipekyolu Belediyesini habere konu temizlik için tebrik ederim

Muhtarlar mahallelerinize hizmet getirin.
Muhtarlar mahallelerinize hizmet getirin. - 1 yıl Önce

Mahalle muhtarları kendi mahallesini dolaşıp görsün ve ekiplere temizletsin. Vatandaş sizden hizmet istiyor ey muhtarlarımız.