banner211

Özalp esnafı için yardım kampanyası başlatıldı

Geçtiğimiz günlerde Van’ın Özalp ilçesindeki halk pazarında büyük bir yangın meydana geldi. Bu yangından dolayı 90 iş yeri kullanılamaz hale geldi. İş yerleri yanan esnaf için VATSO tarafından bir yardım kampanyası başlatıldı.

Özalp esnafı için yardım kampanyası başlatıldı

Geçtiğimiz günlerde Van’ın Özalp ilçesindeki halk pazarında büyük bir yangın meydana geldi. Bu yangından dolayı 90 işyeri kullanılamaz hale geldi. İş yerleri yanan esnaf için VATSO tarafından bir yardım kampanyası başlatıldı.

ÖZALP’TAKİ EN ÖNEMLİ ALIŞVERİŞ ALANALARINDAN BİRİ

VATSO tarafından yapılan açıklamada,” “İlçe merkezi ve civar mahallelerin en önemli alışveriş alanlarından olan işyerlerindeki yangın, büyük zararlara neden oldu. Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak yangın sonrası meydana gelen hasarı yerinde tespit ederek, esnafın yaşamış olduğu sorunları rapor haline getirerek yetkili mercilere ulaştırdık. Yapılan girişimler ve ilçe esnafının başvurusu üzerine, Van Valiliği makamınca yardım kampanyası başlatılmasına izin verildi.” Denildi

MADDİ DESTEK KARARI ALMIŞ BULUNUYORUZ

Yangından dolayı büyük zarar gören esnaf için kampanya başlatıldığını belirten Van Ticaret ve Sanayi Odası, “Yangında işyerleri zarar gören ve maddi olarak büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kana esnafımız için maddi destek kararı almış bulunuyoruz. Önümüzdeki hafta Yönetim Kurulumuzun kişisel ve kurumsal imkânları ile belirlenen kampanyaya maddi destek sağlanacaktır. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ilçe esnafımızın yaralarını sarmalarına katkı sunmak için kamu kurum kuruluşlarını, meslek odalarını, Sivil Toplum Kuruluşlarını, iş insanları ve tüm halkımızı kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz.” Denildi.

Yardım kapmayası bilgileri:

Ziraat Bankası Özalp/Van Şubesi

Hesap No: 465957516215001

İban No: TR460001000465957516215001

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Takki Takki
Takki Takki - 6 ay Önce

Hükümet olarak böyle bir afette vatandaşa yardımda bulunmak gereği duymadıysa niçin seçilmiş her afette vatandaşa koşan parti olmaz olsun utanmadan milletin önüne çıkıp konuşuyorlar