banner211

Özalp'in Çağatay abisi Çağatay Sungur hayatını kaybetti!

Özalp ilçesinde on yıllardır eczacılık yapan ve bir çok kişi ilçeyi terketmesine rağmen yıllarca ilçede kalmayı tercih eden ve herkesin 'Çağatay Abi' diye bildiği Mehmet Çağatay Sungur hayattını kaybetti.

Özalp'in Çağatay abisi Çağatay Sungur hayatını kaybetti!

Eczacı Çağatay Abi’ olarak tanınan Mehmet Çağatay Sungur (70) geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

70'li yıllarda Özalp'e giderek ilçede eczacılık yapmaya başlayan, o tarihten sonra da ilçenin sevilen bir siması haline gelen Çağatay Sungur hayatını kaybetti. İlçenin sevilen ismi, büyük küçük herkesin tanıyıp kapısını çaldığı Sungur'un vefatı hem Özalp'te, hem de kent genelinde tüm sevenlerini yasa boğdu. 

HERKESİN AĞABEYİ OLMUŞTU...

Çağatay Sungur’u ilçe halkı şu şekilde özetliyor: “Özalp ilçesinin manevi babası Eczacı Cagatay Sungur'u kaybettik.. O yalnız bir Eczacı değildi ilçenin dert ve sorunlarını çözen her kese 7’den 70'e aynı gözle bakan şefkatli bir değeri idi.. Bu gün onu kaybettik içimiz yanıyor ve bir o kadar da hüzünlüyüz..  1972 Yıllarında Özalp’ımıza gelmiş ve bir Özalp’lıdan daha Özalp’lı olmuş,  Özalp’lıya sahip çıkmıştır. Kimine Abi, Kimine Eczacı, Kimine ise Doktordu. Hastaneye Gitmeyenler Ona Giderdi”

‘Çağatay  Abi’ olarak tanınan ve her kesim tarafından sevip sayılan Sungur’un cenazesi bugün Gevaş ilçesinde defnedilecek. (VanEkspres)

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2019, 10:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre
Emre - 1 yıl Önce

Mekanı cennet olsun bu şehirde bu kadar sevilen başka bir isim yoktur adam gibi adamdı Allah rahmet eylesin Çağatay babaaaa

A.BAKİ
A.BAKİ - 1 yıl Önce

ALLAH RAHMET EYLESİN

mehmet
mehmet - 1 yıl Önce

mekanı cennet olsun

Hafsa
Hafsa - 1 yıl Önce

Hepimize bir babaidi kimine baba kimine dost kimine arkadaş... Çok hüzünlüyüz Rabbim mekanını cennet eylesin başımız sağol sun

AYDIN COLEMERK
AYDIN COLEMERK - 1 yıl Önce

BU KADAR İNSANIN SEVGİSİNE NAİL OLMAK KOLAY DEĞİLDİR. BUNU BAŞARABİLEN EVRENSEL DEĞER MERHUM ÇAĞATAY SUNGUR A YÜCE ALLAH'TAN RAHMET NİYAZ EDER YAKINLARINA VE SEVENLERİNE SABIRLAR DİLİYORUM.

Seyit emre arslan
Seyit emre arslan - 4 ay Önce

Ozalp de 4 yıl görev yaptığım sırada tanıtım çağatay abi yi, 10 yıl sonra bir gün aklıma geldiğinde eczaneyi arayıp konuştum, o samimiyetini babacanligini telefonda bile hissettim.Mekanin cennet olsun Çağatay Abim...