İpekyolu'nda üst yapı seferberliği!

Van’ın İpekyolu Belediyesi, zorlu kış şartlarından sonra üst yapıda yıpranan ve deforme olan kaldırım ve yollarda kilit parke taşı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

İpekyolu'nda üst yapı seferberliği!

İlçenin dört bir köşesinde çalışmalarını sürdüren İpekyolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yoğun mesaisine devam ediyor. Vatandaşların daha rahat ulaşım hizmeti almaları amacıyla gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyen İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, “İlçemizde başlatmış olduğumuz hizmet seferberliğini mahalle farkı gözetmeksizin kırsal ve merkez mahallelerimizde süratli bir şekilde devam ettiriyoruz” dedi.


Beraberinde başkan yardımcısı ve birim müdürleri ile Şerefiye Mahallesi Demirciler Sokak'taki çalışmaları yerinde inceleyen Aydın, esnafla da sohbet ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Aydın, “İpekyolu Belediyesi olarak halkımıza daha yaşanılabilir bir ilçe sunmak için belediyemizin bütün birimleri ile başlatmış olduğumuz çalışmaları en kısa zamanda bitirmek için gereken hassasiyeti ve çabayı gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.


Aydın, ilçenin ulaşım ağının her geçen gün daha da genişlediğine vurgu yaparak, "2022 yılından şu ana kadar yaklaşık 20 kilometrelik yeni ulaşım ağını ilçemize kazandırdık. Hedefimiz yılsonuna kadar bu rakamı 2 katına çıkarmak. İlimizde yapılacak çevre yolunun bağlantı yollarını hızlı bir şekilde imara uygun olarak açmaya devam ediyoruz. Aynı zamanda birçok cadde ve sokakta BSK asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Bu yılsonuna kadar 100 bin metrekarelik BSK çalışmamızı tamamlamış olacağız. Bunun yanı sıra 11 bin ton asfalt yama çalışması ve 15 bin metrekare parke taşı çalışması yaptık. Bu anlamda tüm faaliyet alanlarımızda ilçemiz için en iyiyi hedefleyerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı
Vanlı - 3 hafta Önce

En fazla 3 -4 günde bitmesi gerekir. Bakalım kaç günde bitirilecek

Ne güzel olurdu.
Ne güzel olurdu. - 3 hafta Önce

Edremit'in merkez semt ve mahallelerinde benzer şekilde asfalt, parke taşı serimi, yolları yenileme, genişletme, kaldırım, oluk, drenajlar, mazgallar ile birlikte en az 50 km, İpekyolu'nda 50 km, Tuşba'da 50 km yol çalışması şu kalan aylarda yapılırsa şehir kısmen toparlanır. Yollar az, yollar, dar, yollar bakımsız, yollar bozuk, kimi yollar ise köy yolu gibi. Bir de mahalleletin hepsinde her birine birer ikişer yeni park ve yeşil alan olsun, mevcut park ve yeşil alanlarda temizlik, sulama, bakım ve yenilemeler olsun. Ayrıca bütün mahallelerde ve bütün yollarda temizlik olsun. Tebrikler İpekyolu... Daha çok, daha çok, daha çok...

Yol
Yol - 3 hafta Önce

Bravo Ipekyolu.Tuşba ve Edremit ne zaman başlayacak