banner290

Projesi tamamlanan ve bölgenin en büyük Spor Merkezi Van’a değer katacak!

“Sporun ve sporcunun dostu” sloganıyla çalışmalarını yürüten İpekyolu Belediyesi; güreşten boksa, hentboldan basketbol ve voleybolda geleceğin milli sporcularının yetişeceği İpekyolu Spor Merkezi’nin temelinin atılması için gün sayıyor. Başkan Vekili Aydın, Vali Mithatbey Mahallesi’nde yapılacak merkezin tüm çalışmalarının tamamlanarak ihaleye çıktıları müjdesini verdi.

Projesi tamamlanan ve bölgenin en büyük Spor Merkezi Van’a değer katacak!

Van’ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı İhsan Emre Aydın, ülkemizi olimpiyatlarda, dünya ve Avrupa şampiyonalarında başarıyla temsil edecek sporcuların yetiştirileceği İpekyolu Spor Merkezi’nin proje çalışmalarının tamamlandığını belirterek, “İlimize ve ilçemize değer katacak dev proje bölgemizin en büyük spor kompleksi olacak” dedi. Geleceğimizin teminatı olan gençlerle birlikte geleceğe güvenle bakan bir anlayışla hareket ettiklerini belirten Başkan Vekili Aydın, bu anlayışın bir sonucu olarak geniş kitlelerin spor yaptığı bir dönemin başladığını söyledi. İpekyolu Spor Merkezi’ni hayata geçirirken tesisleşmede de önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini bildiren Aydın, “İlçemizin farklı noktalarına semt sahaları inşa ettik. Kadınlara yönelik hizmet veren spor salonlarının bir kısmı şu anda faaliyette. Çok yakında birini daha hizmete açıyoruz” dedi.


Bu yatırımlarla birlikte yetenekli çocukların ve gençlerin İpekyolu Spor Merkezi’nde dünya standartlarında çalışabileceklerini ifade eden Aydın, “Bu merkez, sadece bir spor kompleksi olmayacak. Burada çocuklarımızı hem başarılı bir sporcu hem başarılı bir öğrenci hem de çevresiyle barışık, çok yönlü bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Aydın, bu dönemde ilçenin muhtelif mahallelerinde 25 yeni semt sahası yapmak için de altyapı çalışmalarına başladıklarını sözlerine ekledi. İpekyolu Belediyesinin Vali Mithatbey Mahallesi’nde yapılacak spor merkezinin 10 bin 800 metrekarelik bir alana sahip olacağı belirtildi. 2 bin seyirci kapasiteli tesiste, 230 araçlık otopark, 4 bin 500 metrekare yeşil alan ve dinlenme alanları yer alacak.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrikler....
Tebrikler.... - 2 ay Önce

Çarşının yakın ve uzak muhtelif noktalarında AÇIK OTOPARK ALANLARI, ÇOK KATLI OTOPARK VE YER ALTINDA ÇOK KATLI KAPALI OTOPRK ihtiyacı çok fazla. VBB ve İpekyolu Belediyemizin bu ilkbahar yaz sezonunda toplamda iki üç bin araç kapasitesi olan böyle projeleri hayata geçirmelerini istirham ediyoruz. Çarşı tıkanmış durumda, araç ve yaya akışı ciddi şekilde sorun oluyor. Ayrıca çarşıdaki İran, Hakkari, Yüksekova, Şemdinli, Çukurca, Bitlis, Hizan, Tatvan, Patnos, Erciş, Başkale, Özalp, Gürpınar, Gevaş, Çaldıran, Muradiye ve diğer ilçe ve beldelere yolcu taşımacılığı yapan hareket merkezleri ( durakları) , yazıhaneleri ve bütün araçlarının şehir merkezinden 10 kilometre uzaktaki bir ve iki adet OTOBÜS VE MİNİBÜS TERMİNALİ'nde toplanmasını istirham ediyoruz. Tüm bunların çarşıda ve mücavir noktalarda olması trafiği de felç ediyor. Dağınık bir görüntü ve ciddi sorunlar oluşturuyor. Esasında şöyle en az 100 peronluk modern bir ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ ve yine 300-400 minibüs kapasiteli İLÇE VE BELDE MİNİBÜSLERİ TERMİNALİmiz olması çok daha iyi olurdu. Saygıdeğer yöneticilerimizin bu projeler için 2022 bahar aylarında çalışmalar başlatmalarını istirham ediyoruz.