banner290

Van İpekyolu’na 20 Milyon TL’lik 2 dev proje!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) Van uygulaması kapsamında, destek almaya hak kazanan İpekyolu'na 20 Milyon TL'lik 2 dev proje geliyor. DAKA işbirliğiyle gerçekleştirilecek yatırımla İpekyolu'na İlçe Kütüphanesi ve Yaşam Merkezi Projesi kazandırılacak.

Van İpekyolu’na 20 Milyon TL’lik 2 dev proje!

Toplam bütçesi 20 milyon TL. olan projenin, 7 milyon TL’sinin CMDP kapsamında hibe olarak verileceği sözleşme İpekyolu Belediyesi’nde İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın ile DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray tarafından imzalandı. İpekyolu Belediyesi ile Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı koordinasyonu iş birliğiyle hayata geçirilecek projede ilçede sosyal kalkınmaya katkı sağlanacağı hedefleniyor.
Esenler Mahallesi’nde bulunan 6.200 metrekare atıl durumda olan bina İpekyolu Belediyesi tarafından, İpekyolu İlçe Kütüphanesi ve Yaşam Merkezi olarak ilçeye kazandırılacak.


Kütüphane ve yaşam merkezi olarak hizmet verecek olan proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, “Bu proje ile kadınlara ve gençlere yönelik birçok branşta kurslar ve eğitimler verilecek. Takı tasarımı, ahşap oymacılığı, seramik ve cam sanatları, minyatür ve hat, robotik kodlama, işaret dili eğitimi gibi branşlarda istihdam yaratılarak bölgede ekonomik istihdama ve sosyal hayatta kalkınmaya katkı sunmayı hedefliyoruz. Proje sonunda ilçe sınırlarımızdaki atıl durumda olan binanın onarımı yapılacak, eğitimler verilecek, yüzlerce kişi ise bu eğitimlerden faydalanacak. Binlerce kişinin de bu merkezi ziyaret etmesini hedefliyoruz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye ifade etti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2022, 14:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanly
Vanly - 5 ay Önce

Van'a ne faydası olacak. Hiç. 20 milyon az para değil

Xhhbzncnbnx
Xhhbzncnbnx @Vanly - 5 ay Önce

Kardeşim sizene ne yapacaklar sa yapsinlar

Bilge
Bilge - 5 ay Önce

Onun yarine fabrikalar açılırsa gençler işsizlikten kurtulcak . 20 milyon TL alın beynize so..... !

Vanli
Vanli - 5 ay Önce

İş istiyorum as isiyiyorum güvence istiyorum ne gerek var projeye Allah aşkına iş iş iş

Vanli  kiral
Vanli kiral - 5 ay Önce

Çöpe atınız bu parayı kumur yok milet yaksın ekmek yok milet yesin siz parayı cart curt edin

ERDEMKENT sakini
ERDEMKENT sakini - 5 ay Önce

İpek yoyu belediyesi çalışıyor,EDREMİT BELEDİYESİ YIKIYOR,ESKİ KAYYUM ZAMANINDA. YAPILANLARIDA YOK EDİYOR,11 ADA K 8 BİNASININ ÖNÜNDE TOZDAN GEÇİLMIYOR,EDREMIT BELEDİYESINİ GÖREVE DAVET EDİYORUM

Haci
Haci - 5 ay Önce

Bir sonrakide onu yikar baska bisey yapar yillardir Boyle genclerde vani birakip disarda is ararlar

SIRADAKİ HABER