Van’da ekipler denetimlerini sıklaştırdı! Ekipler, fahiş fiyata geçit vermiyor!

Van’ın İpekyolu Belediyesi, ilçe sınırlarında hizmet veren marketlerde fahiş fiyat artışı ve etiket denetimlerini sürdürüyor.

Van’da ekipler denetimlerini sıklaştırdı! Ekipler, fahiş fiyata geçit vermiyor!

İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri tarafından toptan ve perakende satış yapan firmalara yönelik gerçekleştirilen denetimlere; İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Sait Çakırtaş, Van Ticaret İl Müdürü Mehmet Murat Keremoğlu ve Zabıta Müdürü Tamer Seymen de katıldı. Denetimde ilçe sınırlarında hizmet veren işletmelerde sebze-meyve, temel gıda ve temizlik ürünleri başta olmak üzere tüm temel ihtiyaç maddelerine yönelik fiyatlar incelendi.

"Kanuna aykırı davranan iş yerlerine tutanak tutularak idari işlem uygulandı"

Denetimlerde, ürünün etiket ile kasa fiyatı arasında fark olup olmadığına, etiket ve künye bilgileri ile indirimli ürünün indirimden önceki fiyatına bakıldı. İncelemeler sonucu Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna aykırı davranan iş yerlerine tutanak tutularak idari işlem uygulandı. İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, belirli aralıklarla denetimlere devam edeceklerini ve ilçe sınırlarında faaliyet gösteren tüm işletmelerin denetimlerden geçeceği belirtti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet toz
ahmet toz - 8 ay Önce

küp şeker yerel marketlerde 55 tl aynı şeker a101, bim ve şok gibi marketlerde 39 tl kendim bile 39 tl ye aldım van üretim yapan 4. küp şeker üreten yerler var bu dört firma anlaşarak şeker fiyatlarını yükseltiler siz denetleyiler gidip bi bu firmaları denetleyin, devlet toz şekere %25 zam yaptı bunlar kendi aralarında anlaşarak %40 zam yapıpı esnafa sattılar.

kartal65
kartal65 - 8 ay Önce

ya kafayı takmışlar zincir marketlere vaz geçin beyler siz gidin diğer marketleri denetleyin fiyat artışını onlarda görün en basit örnek şeker un bir zincir marketlere bakın bide diğer marketlere aradaki farkı göreceksiniz bence denetleme falan yok sadece halkın gözünü boyama var işte bakın biz denetleme yapıyoz dostlar bizi pazarda görsün misali