Akdamar Badem Çiçeği talepleri karşılık buldu! Festival için heyecanlandıran açıklama...

Van Akdamar Adası'nı süsleyen ve her yıl Mayıs ayında müthiş bir görsellik sunan badem ağaçlarının festivale konu edilmesi için yapılan çağrılar karşılık buldu.

Akdamar Badem Çiçeği talepleri karşılık buldu! Festival için heyecanlandıran açıklama...

ŞEHRİVAN HABER - Türkiye'nin farklı kentlerinde yapılan festivaller kentlere büyük katkılar sunarken Van Akdamar Adası'nda Badem Çiçeği Festivali düzenlenmesi için uzun yıllardır yapılan çağrılar ile ilgili heyecanlandıran bir açıklama geldi.

Her yıl Mayıs ayında çiçek açan badem ağaçları Akdamar Adası'nda müthiş bir güzellik oluştururken son dönemlerde benzeri diğer illerde yapılan festivaller için talepler artmaya başladı. Uzun yıllardır dillendirilen bu festivaller ile ilgili beklenen adım atılmazken, iş insanı Hicran İsaoğlu'nun yaptığı paylaşım sonrası müjdeli haber geldi.

Sosyal medya hesabı üzerinden Akdamar Adası'nda Badem Çiçeği festivali yapılması konusunda bir öneri paylaşan İş insanı ve mimar Hicran İsaoğlu: "Bizim de bir "Badem Çiçekleri Festivali"miz olmasın mı? Japonya'nın Kiraz Çiçekleri Festivali, Adana'nın Portakal Çiçeği Festivali, Datça'nın da Badem Çiçekleri Festivali var. Akdamar ya da Van Gölü Badem Çiçekleri Festivali için neyi bekliyoruz?" dedi.

İsaoğlu'nun paylaşımına yorum yapan Van'ın yeni Kültür ve Turizm Müdürü Erol Uslu konu ile ilgili heyecanlandıram bir paylaşım yaptı.

Uslu, İsaoğlu'nun paylaşımına cevaben; "Çalışmalar başlatılmıştır" dedi. Büyük destek alan o paylaşım sonrası Uslu ise, "Hep beraber fikir alışverişi yaparak kente çok güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum." dedi.

İŞTE O PAYLAŞIM

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2022, 14:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
"AKDAMAR ADASI BADEM ÇİÇEKLERİ FESTİVALİ"
"AKDAMAR ADASI BADEM ÇİÇEKLERİ FESTİVALİ" - 9 ay Önce

Böyle bir festival Van'ın, Akdamar Adası'nın, Van Gölü ve çevresinin tanıtımı/reklamı adına yeni bir fırsat doğuracaktır. O gün belediyeler onlarca otobüs tahsis ederek binlerce vatandaşı, yerli ve yabancı ziyaretçiyi, medya mensuplarını Akdamar Adası'na ücretsiz taşıyabilir. Şehirde bu gibi festivaller çoğaltılabilir. Tüm bunlar sosyal hayatı da renklendirir. Tabi bunları hatırlatırken şunu da eklemeyi ihmal etmeyelim: Mart sonundan itibaren şehrin çarşılarından mahallelerine, caddelerinden sokaklarına, parklarından kıyı ve sahillerine, ören yerlerinden gezinti alanlarına, derelerinden kanallarına istisnasız her yerde 1000 personelle ve onlarca araçla 30 gün sürecek kapsamlı, titiz ve detaylı bir VAN'I TEMİZLEME SEFERBERLİĞİ de mutlaka başlatılmalıdır. Yenilemeler, bakım ve onarımlar da eş zamanlı olarak bahsi geçen yerlerde ilgili kurum ve birimlerce ayrıca yapılmalıdır.