Van'a Şehir Kütüphanesi'ni İpekyolu Belediyesi yapacak!

Depremden sonra hasar alan ve uzunca süre kullanılamayan, onarımı yapıldıktan sonra açılan fakat 1 milyonluk Van'a yetmeyen Şehir Kütüphanesi hayalini İpekyolu Belediyesi gerçekleştirecek!

Van'a Şehir Kütüphanesi'ni İpekyolu Belediyesi yapacak!

Van'ın uzun süredir özlemini çektiği Kütüphane müjdesi İpekyolu Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk'ten geldi. Edremit Belediyesi ile birlikte Van'da önemli işler yapan iki gözde belediyeden birisi olan İpekyolu Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle yapılacak olan Kültür Merkezi ve Şehir Kütüphanesi projesinin ilk adımları atılıyor.

2011 yılında meydana gelen “Van Deprem’inde” Hizmet veren İl Halk Kütüphanesi binası büyük ölçüde zarar görmüş ve kullanılamaz hale gelmişti. İlde büyük eksiklik ve ihtiyaç hissedilen modern ve kapasite olarak daha büyük bir kütüphane binası, İpekyolu Belediyesi’nce projelendirilerek, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca yapılan yer tahsisi sonucu Van’a kazandırılacak.

 

VAN'IN ÖZLEMİNİ ÇEKTİĞİ KÜTÜPHANE PROJESİ...

Mevcut İl Kütüphanesinin bulunduğu alan, İpekyolu Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaş, Kültür Merkezleri Daire Başkanı Çağdaş Şener ve İpekyolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü personelleri tarafından incelendi. İnceleme sonrası heyet ile yapılan değerlendirme toplantısına Van Vali Yardımcıları İbrahim Özkan ve Mehmet Parlak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri katılım sağladı. İçerisinde kültür ve bilim Merkezinin de bulunacağı kütüphane projesinde, vatandaşların bilgi ve iletişim teknolojisi olanaklarından en üst düzeyde faydalanmalarını sağlayacak donanım, yazılım ve eğitim olanaklarına halka ücretsiz olarak erişebilmeleri amaçlanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 22:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
esma
esma - 3 yıl Önce

İletişim için neden bir numara bırakılmamış internette yok bulamıyorum