banner254

Herkesin konuştuğu Çukur Fatih Vanlı çıktı… Vanlı oyuncunun yıldızı parlıyor

Edebiyatta Yaşar Kemal müzikte Ruhi Su, Erol Evgin sinemada Uğur Yücel, Sinan Çetin gibi Türkiye’ye damgasını vuran isimlerin birçoğu Vanlı. Daha sonra farklı şehirlerde yaşayıp daha çok büyük kentlerle anılsalar da bu isimlerle birlikte tanınan birçok Vanlı sanatçı ve yönetmen var.

Herkesin konuştuğu Çukur Fatih Vanlı çıktı…  Vanlı oyuncunun yıldızı parlıyor

ŞEHRİVAN ÖZEL: ÖMER AYKAÇEdebiyatta Yaşar Kemal müzikte Ruhi Su, Erol Evgin sinemada Uğur Yücel, Sinan Çetin gibi Türkiye’ye damgasını vuran isimlerin birçoğu Vanlı. Daha sonra farklı şehirlerde yaşayıp daha çok büyük kentlerle anılsalar da bu isimlerle birlikte tanınan birçok Vanlı sanatçı ve yönetmen var. Öte yandan son zamanlarda yine birçok Vanlı genç isim de Türkiye’nin konuştuğu projelerde yer almaya ve isminden söz ettiriyor. Türkiye daha birkaç gün önce Zülfi Livaneli’nin inşaatta şarkı söylediği videosundan sonra ulaşmak istediği Vanlı genç Murat Akbaş’ı konuşurken, sinema dünyasında ise bir Vanlı gencin yükselişi sürüyor. Bu isim son dönemlerde önemli sinema projelerinde yar alan, genç yaşına rağmen ödüllü filmlerde yer almaya başlayan isimlerden birisi olan Emrullah Çakay.

Show TV ekranlarında yayınlanan Çukur dizisinde Fatih karakteri ile izleyicilerin dikkatini çekmeyi başaran Emrullah Çakay’ın Vanlı olduğu öğrenildi. Büyük bir izleyici kitlesi olan ve son dönemlerin en çok konuşulan dizisi olan Çukur’da Çukur Fatih olarak bilinen Emrullah Çakay tiyatro ve sinamada genç yaşına rağmen yıldızı parlayan isimlerden birisi olarak öne çıkmaya başladı.

ON PARMAĞINDA ON MARİFET

Eğitimini tiyatro üzerinde alan Çakay, ekranlarda olduğu gibi tiyatro sahnelerinde de adından bahsettiriyor. Hem sinema hem tiyatroda kariyerini devam ettiren sanatçı aynı zamanda çok iyi bir sese sahip olması ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Performansını izleyenlerin “Üst düzey oyunculuk” yaptığını her platformda paylaştığı Çakay’ın gelecekteki önemli isimlerden birisi olarak gösteriliyor.

Emrullah Çakay Kimdir?

1990 doğumlu oyuncu, tiyatrocu Emrullah Çakay, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı DAKA Planlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Emin Çakay’ın oğludur. Sahne 367’nin kurucusu ve oyuncusu olarak tiyatro hayatını sürdürmektedir. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. İşviçre de Bern Üniversitesi Oyunculuk bölümünde Yüksek Lisansına devam etmektedir. Dr. Korczak Öneği, Lady with a Lapdog, with Jokes and a Happy Ending, Mouthgasm, Lefty’i Beklerken ve Madde 22 isimli tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Van’da büyüdükten sonra eğitim ve iş hayatı ile İstanbul’a yerleşen Emrullah Çakay 2018 yılında Tuğçe Altuğ, Ezgi Mola, Bartu Küçükçağlayan, Ercan Kesal, Tolga Tekin, Serkan Keskin ve Hakan Karsak gibi oyuncuların yer aldığı Kelebekler isimli sinema filminde rol almıştır. Ünlü oyuncular Uğur Polat, Aslı İnandık ile birlikte Soluk adlı bir dizide başrol oynayan ve Altın Portakal Film Festivalinde’de en iyi uzun metrajlı filmler arasında yer aldı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 12:24
YORUM EKLE