banner211

1987 yılında Van’ın Özalp ilçesinde doğdu.

İlköğrenimine Özalp ilçesinde başladı. Orta Öğrenimine Antalya’nın Alanya ilçesinde devam etti. Liseyi Van Mehmet Akif Ersoy Lisesi Yabancı Dil Ağırlıklı bölümünde okudu.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi (2012). Yüksek Lisansını Bingöl Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nda tamamladı. Doktora eğitimine Atatürk Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde devam etmektedir.

Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi, Medya ve İletişim Bölümü ve Turist Rehberliği bölümü mezunu olan de eğitim alan Ömer Aytaç Aykaç, halen Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Gazetecilik mesleği ile de tanınan Aykaç, Van’ın iz bırakmış gazetecilerinden babası Aziz Aykaç‘ın kurduğu Şehrivan Gazetesi’nde uzun yıllar çeşitli görevlerde bulundu.

Nisan 2003 yılından bu yana yayın yapan Şehrivan Gazetesi‘nde sayfa tasarım, muhabirlik, editörlük görevini yapan Ömer Aytaç Aykaç, 2011 yılından gazetenin Genel Yayın Yönetmenliği görevine başladı.

Aziz Aykaç’ın yıllarca yazdığı Azizname adlı köşede 2011 yılından bu yana makaleleleri yayınlanan Ömer Aytaç Aykaç, 2015 yılında ise Şehrivan Gazetesi Medya Grubu başkanlığına getirildi.

Aykaç, gazetedeki görevine devam etmekte olup haber, röportaj ve makaleleri ile Şehrivan Gazetesi’nde yazılarına devam etmektedir.