banner290

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 175 personel alımı yapacak! İşte başvuru tarihi ve şartları

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre; Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’na göre 175 öğretim üyesi alacağını duyurdu. İşte başvuru tarihi ve şartları...

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 175 personel alımı yapacak! İşte başvuru tarihi ve şartları

Başvuracak adayların, 657 sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları, 2547 sayılı Kanun'un 5772 sayılı Kanun'la değiştirilen 23, 24 ve 26. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmaları ve yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Müracaat edecek adayların “Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi”nde belirlenen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. Söz konusu yönergeye (https://www.yyu.edu.tr/Birimler/555/sayfalar/2112) adresinden ulaşılabilir.
Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştığı kurumdan veya e-Devlet üzerinden alacakları “hizmet belgesini” müracaatlarına eklemeleri gerekmektedir.
Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvurabilirler. Birden fazla kadroya başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
17.04.2021 tarihli ve 31457 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu gereğince ilk defa ve yeniden atanmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yaptırılacaktır.

9) BAŞVURU TARİHLERİ

İLK BAŞVURU TARİHİ: 07/06/2022

SON BAŞVURU TARİHİ: 27/06/2022

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2022, 15:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı
Vanlı - 8 ay Önce

Alınacak kişiler şimdiden belli zaten ALLAH torpille işe alan ve alınan kişi de dahil şuna 5 üniversite bitirip ve inşaatlarda çalışanın ahını vebalini bu dünyada olmassa diğer dünyada inşAllah alır kimse merak etmesin

vatanperver.
vatanperver. - 8 ay Önce

Alacakları çoğu branşta kimlerin alınacağı belli zaten. Bi tek ayakkabı numarasını kaç olması gerektiğini yazmamışlar.
Haberin detaylarını tıkladıktan sonra bakın kimi nereye alacaklarının ne kadar belli olduğu.
Tasavvuf bölümüne alacağı akademisyenin halk inançları ile ilgili çalışmalar yapmış olması isteniyor. Belli ki halk inançları ile ilgili çalışmalar yapmış bi torpilli var.
Matematik bölümüne alacakları akademisyenden istenen şarta bakın hele matematiğin temelleri ve matematiklojik veya analiz ve fonksiyonlar teorisi ile ilgili çalışmalar yapmış olması isteniyor. Yazık ya bu kadar belli ettirmeseydiniz kimleri alacağınızı. :)))
Yazık çok yazık.

İlahiyat bölümü okumuş biri bile adam kayırıp iş yapıyorsa vay bu ülkenin haline.

Seher baguc
Seher baguc - 8 ay Önce

İş

Sahin
Sahin - 8 ay Önce

MURAT ÖZHAN
MURAT ÖZHAN - 8 ay Önce

Özel güvenlik alımı varmı

Erkan yazçiçek
Erkan yazçiçek - 8 ay Önce

Güvenilir iş arıyorum yardımcı olur musunuz

rmzanyasar
rmzanyasar - 8 ay Önce

Lismezn

Izzettin.Alkan
Izzettin.Alkan - 8 ay Önce

Alacakları.kişiler.beli.


SIRADAKİ HABER