banner266

8 Temmuz koronavirüs verileri açıklandı

Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle nisan ayında yükselişe geçen koronavirüs vaka ve vefat sayıları, 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanan tam kapanma tedbirinden sonra kademeli olarak düşüşe geçti. Vaka sayıları aylar sonra 10 binin altına düşerken, vefat sayısında da ciddi bir gerileme görüldü. Dün koronavirüs vefat sayısı uzun bir sürenin ardından 40'ın altına düştü ve 35 olarak kayıtlara geçti. Bu süreçte aşılamada da önemli bir yol alındı ve toplamda 53 milyondan fazla vatandaşımız aşılandı. Aşılamada başı çeken illerimiz ise Muğla, Çanakkale ve Kırklareli oldu. Sağlık Bakanlığı 8 Temmuz'a ilişkin koronavirüs verilerini paylaştı

8 Temmuz koronavirüs verileri açıklandı

Çin'den yayılmaya başlayan ve küresel bir sorun haline gelen koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hala etkisini gösteriyor. Özellikle nisan ayında yükselişe geçen koronavirüs vaka ve vefat sayıları yetkilileri ve vatadanşları tedirgin etmişti.

KAPANMA KARARIYLA BİRLİKTE VERİLER DÜŞÜŞE GEÇTİ

Alınan tam kapanma kararının ardından 60 bine kadar çıkan koronavirüs vaka sayısı kademeli olarak geriledi ve 10 binin altına kadar indi. Bu süreçte vefat sayısında da gözle görülür bir düşüş yaşandı.

AŞILAMA HIZLA SÜRÜYOR

Bu süreçte aşılama çalışmaları da hız kazandı. Aşılamada yaş grubu hızla 18 yaşa kadar indirilirken, şimdiye kadar (1.2. ve 3. doz toplamı) 55 milyon 349 bin 378 vatandaşımız aşılandı. Ülkemizde koronavirüse karşı mücadele tüm hızıyla devam ederken, Sağlık Bakanlığı 8 Temmuz'a ilişkin koronavirüs verilerini paylaştı. İşte 8 Temmuz koronavirüs tablosu.

SABAH

YORUM EKLE

banner267