banner211

Bakan Koca'dan umreden daha önce dönenler için son dakika koronavirüs açıklaması

Koronavirüs önlemleri kapsamında umreden dönen vatandaşlar karantinaya alınmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünkü vaka olayının öncesinde de umreden dönenlerle ilgili bir açıklamada bulundu. Sağlık Bakanı Koca: "Umreden daha önce dönenler tıpkı şimdi dönenler gibi sağlık taramasından geçirildi, şüphelilerin testleri yapıldı." dedi.

Bakan Koca'dan umreden daha önce dönenler için son dakika koronavirüs açıklaması

Koronavirüs önlemleri konusunda sıkı bir çalışma gerçekleştirilen Türkiye'de umreden dönenler için de aynı şekilde önlem alınıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Umreden daha önce dönmüş olan vatandaşlar ile ilgili alınan önlemler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Koca'nın açıklamalarından satır başları:

Umreden daha önce dönenler tıpkı şimdi dönenler gibi sağlık taramasından geçirildi, şüphelilerin testleri yapıldı. Umre ziyaretçileri virüse karşı tedbirlerini seyahatlerinde sağlık ekiplerimizin verdiği eğitimle aldı. (Umreden dönenler) İlk 14 günü henüz doldurmayanları takip ediyoruz.

UMREDEN DÖNEN VATANDAŞLAR BÖYLE KARANTİNAYA ALINDI

NE OLMUŞTU?

Dünyayı derinden sarsan koronavirüse karşı önlemler alan devlet yetkilileri Türkiye'de de koronavirüs görülmesinin ardından önlemleri artırdı. Dün gece de Suudi Arabistan'dan umreden dönen yaklaşık 10 bin Türk vatandaşı Ankara ve Konya'da Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında gözlem amaçlı 14 gün gözlem sürecine alındı.

HABER7

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 16:11
YORUM EKLE

banner246