banner254

Bakanlık açıkladı....Koronavirüs aşılamalarına bayram düzenlemesi!

10-11-12 Mayıs tarihlerinde Aile Sağlığı Merkezleri'nde aşı olmayı planlayan vatandaşlar, randevularını erteleyebilecek ya da hastanelere kaydırabilecek.

Bakanlık açıkladı....Koronavirüs aşılamalarına bayram düzenlemesi!

Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla aşılama takviminde de güncellemeye gidildi. Sağlık Bakan Yardımcısı Tolga Tolunay imzasıyla il sağlık müdürlüklerine, "Tam Kapanma Döneminde Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri" konulu yazı gönderildi.

Bu kapsamda, 10-11-12 Mayıs tarihlerinde Aile Sağlığı Merkezleri'nin açık veya kapalı olması aile hekimliklerinin inisiyatifine bırakıldı.

AİLE HEKİMLERİ KENDİ PLANLAMALARINI YAPACAK

Yazıda, "Bu doğrultuda ilgili tarihlerde hizmet ihtiyacına göre toplum sağlığı merkezleri (TSM) ve ilçe sağlık müdürlüklerinde (İSM) ilçe yöneticilerinin, ASM'lerde ise birimlerine kayıtlı nüfustaki kişilerin koruyucu sağlık hizmetlerini önceleyerek aile hekimlerinin kendi planlamalarını yapmaları gerekmektedir." ifadeleri yer aldı.

RANDEVULAR HASTANELERE KAYDIRILACAK

Aile Sağlığı Merkezleri'nden aşı randevusu alanlar ise randevularını bayram sonrasına erteleyebilecek. İsteyenler için de randevular hastanelere yönlendirilecek.

ENSONHABER

YORUM EKLE