Bilim Kurulu Omicron gündemiyle toplanıyor

Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Koca başkanlığında saat 17.00'de video konferans yöntemiyle toplanacak.

Bilim Kurulu Omicron gündemiyle toplanıyor


2 yıldır mücadele edilen koronavirüs salgını, yeni varyant Omicron ile yeniden yükselişe geçti.

Hemen hemen tüm dünyaya yayılmasıyla birlikte vaka sayıları artarken ülkelerin normalleşme süreçleri tam tersine sıkı önlemlere yerini bıraktı.

Türkiye'de de dün itibarıyla vaka sayılarının Omicron etkisiyle 30 bini aşması, tedirginliği artırdı.

Delta varyantının ardından ortaya çıkan ve bu zamana kadar ki en tehlikeli varyant olduğu belirtilen Omicron'a yönelik, Bilim Kurulu'nun da çalışmaları devam ediyor.

OMİCRON GÜNDEMİYLE TOPLANIYOR

Koronavirüse karşı Türkiye'de yürütülen çalışmalar kapsamında dönem dönem bir araya gelen Bilim Kurulu, bugün de bir araya gelecek.

Omicron varyantı gündemiyle toplanma kararı alan Bilim Kurulu, bugün saat 17.00'de video konferans yöntemiyle toplanacak

Kurula, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlık edecek.

ENSONHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Olması gereken
Olması gereken - 8 ay Önce

İlkokul, ortaokul ve liselerde ders süreleri mart sonuna kadar 30 dakikaya indirilmeli. Okullardaki idareci, öğretmen, öğrenci ve petsonellere maske zorunluluğu gelmeli. Okullarda ywterli temizlik yapılmalı, yeterli personel verilmeli. Sınıf ve birimler havalandırılmalı. Mesafe ve hijyene riayet edilmeli. Sık durulan etkinlikler yasaklanmalı. Gerek görülürse seyreltilmiş eğitim olmalı. Yüz yüze eğitim bu koşullar sağlanarak devam etmeli.