banner266

Dünya Sağlık Örgütü’nden önemli çağrı!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, Twitter’dan yaptığı açıklamada kreditör ülkelerin virüs ile mücadelede aktif rol alması çağrısında bulundu. Öte yandan Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 361'e ulaştı.

Dünya Sağlık Örgütü’nden önemli çağrı!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, ölü sayısının 2 bini geçtiği Coroba virüs salgını ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Mali yardım çağrısında bulundu
 

Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Ghebreyesus, kreditör ülkelere virüsle mücadele için daha fazla mali yardım yapmaları çağrısında bulundu.

60 bin sağlık malzemesi gönderileceğini duyurdu
 

Afrika’da öncelikli olarak belirlenen 6 ülkeye yapılan yardımlara yönelik açıklamalarda da bulunan Ghebreyesus, ikinci aşamada 19 ülkeye virüs ile mücadele kapsamında 60 bin sağlık malzemesi gönderileceğini duyurdu.

Ölenlerin sayısı 2 bin 361'e ulaştı
 

Öte yandan Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 361'e ulaştı. Fransa'nın ardından İtalya'da da iki kişi hayatını kaybetti. İsrail ve Lübnan'a da sıçrayan virüs nedeniyle İran'da da ölü sayısı 6'ya yükseldi. Çin’in Hubei eyaletinde yetkililer Corona virüsün kuluçka döneminin 27 güne kadar çıkabileceğini aktardı.

Ghebreyesus ayrıca Afrika'da 13 ülkeyi öncelikli olarak belirlediklerini açıkladı. 

İNTERNET HABER

YORUM EKLE

banner261