banner211

Türkiye'de ikinci koronavirüs vakası!

Geçtiğimiz günlerde tespit edilen ilk koronavirüs vakasından sonra bugün bir kişinin daha salgına yakalandığı belirtildi.

Türkiye'de ikinci koronavirüs vakası!

ŞEHRİVAN HABER - Çin'den başlayıp dünyaya yayılan koronavirüs ciddi ölümlere sebep olmaya devam ediyor. Dünyanın bir çok ülkesinde ciddi boyutlara ulaşan salgın, şimdiye kadar binlerce can aldı. Ortaya çıktıktan sonra Türkiye'nun uzun süre başarılı bir şekilde sınırlarını kapatıp hastalığı karşı direnmesinin ardından ilk vaka ise geçtiğimiz günlerde tespit edildi. Avrupa'dan gelen bir hastada tespit edilen virüs sonrası Türkiye'de tedbirler iyice artırılırken, hastanın temas etmiş olabileceği isimler ise karantina altına alındı.

O hastanın sağlık durumunun iyi olduğu açıklanırken, ikinci koronavirüs tanısının konduğu haberi geldi.

Virüsün bulaştığı ikinci kişiyi açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ifadelere yer verdi: "Dün sonuçlanan test, üzücü bir öngörüyü doğruladı. Bir hastamız daha var. İlk hastamızın, tanı konur konmaz takibe alınan çevresindendir. Virüsün olası yayılımını bu sınırlar içinde tutabilmek için gerekli tedbirlere başvurduk. Sorunun üstesinden birlikte geleceğiz."

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 11:05
YORUM EKLE