banner272

Van aşı oranında yüzde 75'i geçerek mavi kategoride yer aldı

Van’da uygulanan aşı çalışmaları sayesinde yüzde 75.3’seviyesine ulaşarak “mavi” kategorideki iller arasında yer almayı başardı.

Van aşı oranında yüzde 75'i geçerek mavi kategoride yer aldı


Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Kovid-19 salgınında Van’daki son durum, merkez ve 13 ilçenin vaka sayıları, aşı çalışmaları, hastane durumları ve uygulanan tedbirler ile sağlık müdürlüğümüz toplantı salonunda her gün rutin olarak toplantı gerçekleştirilmekte.

 “874 BİN 98 DOZ AŞI UYGULANDI”

Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan aşı çalışmalarının kesintisiz sürdüğünü belirten Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Van’da birinci ve ikinci doz aşı miktarının 874 bin 98 ulaştığını söyledi.

MAVİ OLDUK” “MASKE VE MESAFE KURALLARINI İHMAL ETMEYİN”

Aşı oranının yüzde 75.3’e yükseldi. Van’da ilçelerinin aşılamada yüzde 75.3 nü aşılamış bulunmaktayız; artık mavi kategoride yer almaktayız vatandaşlarımızın aşıyı ihmal etmemelerini isteyerek gençlere de aşı olmaları çağrısında bulunan Prof.Dr. Sünnetçioğlu, "Şu an serviste yatan hastalarımızın yüzde 99'u aşısız olan hastalar. Bu da bize aşının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor"  Bunu da ancak birlikte mücadele ederek başarabiliriz” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 21:03
YORUM EKLE

banner269

banner260