banner211

Yeni risk haritası açıklandı! Van vaka sayısı en az olan 5 ilden birisi! 13 Nisan 2021

Türkiye genelinde kısmi kapatma kararının çıktığı, yeni sıkı tedbirlerin alındığı açıklama geldi. Türkiye'nin yeni risk haritasının da paylaşıldığı süreçte bir çok ilde büyük patlamalar yaşandı.

Yeni risk haritası açıklandı! Van vaka sayısı en az olan 5 ilden birisi! 13 Nisan 2021

ŞEHRİVAN HABER - Türkiye'nin gözünü diktiği yeni tedbirlerle ilgili açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

Türkiye geneli vakaların adeta patlama yaptığı ve vakaların 60 bine dayandığı yeni hafta ile birlikte bir dizi tedbir açıklandı. Yasak saatlerinin erkene çekildiği, tedbirlerin artırıldığı, okulların yeniden kapanma sürcine girdiği açıklama sonrası illerin yeni vakaları da açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından iki haftada bir açıklanan Türkiye'nin yeni risk haritası yayınlanırken Türkiye'de vakalarda yüzde yüzün üzerinde artış yaşandığı iller olduğu görüldü.

Gözlerin Van'a çevrildiği risk haritasında Van'daki vaka sayısında da artış olduğu gözlendi.

VAN İLK 5'TE

Türkiye'de bir çok ilin her 100 binde 200-300'lerde seyrettiği süreçte Van'ın 3-9 Nisan 2021 vaka sayısı 100 binde 61,69 olarak açıklandı.

Ülkenin geriye kalanıyla birlikte vaka sayısının arttığı illerden birisi olan Van'da bunar ağmen kentin en az vakanın olduğu 5 ilden birisi olma geleneği sürdü. Hakkari, Şırnak, Mardin, Batman ile birlikte en az vakanın olduğu 5 ilden birisi olan Van oldu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 19:59
YORUM EKLE