banner272

Yeni vakalar açıklandı! Van'ın vaka sayısında artış sürüyor!

Geçtiğimiz günlerde alınan kısmi kapanma, sıkı tedbirler ve tüm önlemlere rağmen ülke genelindeki rekor vaka artışı sürüyor. Bir kaç hafta öncesine kadar bir çok ilin az riskli olarak açıklandığı haritada Van ve 5 il hariç tüm iller kırmızıya döndü!

Yeni vakalar açıklandı! Van'ın vaka sayısında artış sürüyor!

ŞEHRİVAN HABER - Tüm dünyada etkili olan Koronavirüs, Türkiye'de rekor yükselişini sürdürüyor. Pandemi başladığından beri en yüksek vaka ve ölüm sayılarının görülmeye başlandığı Türkiye genelinde, alınan tedbirlere rağmen yükseliş sürüyor. Kısmi kapanma ve sıkı tedbirlere rağmen vaka sayısı artmaya devam ederken son açıklanan vaka sayıları sonrakı Türkiye adeta kırmızıya döndü!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, düzenli olarak paylaştığı vaka sayılarını paylaştı. Her 100 bin kişiye düşen koronavirüs vakasını gösteren insidans haritasını paylaşan Bakan Koca'nın son verileri sonrasında Van ve 5 bölge ili dışında tüm iller kırmıza döndü. Haftalık verilere göre; Çanakkale, İstanbul, Yalova, Kırklareli ve Tekirdağ 100 bin kişide en çok Covid-19 vakası görülen iller oldu. Vakaların en az olduğu iller ise Şırnak, Siirt ve Van olarak açıklandı.

VAN SON 3'TE AMA VAKA SAYISINDA BÜYÜK ARTIŞ VAR!

Açıklanan verilere göre Van geçtiğimiz hafta en az vakanın olduğu 5'inci il iken yeni verilere göre en az vakanın olduğu 3'üncü il oldu. Buna rağmen her 100 bin kişe düşen vaka sayısının 51'li hanelerden 89,01'e çıktığı Van da kırmızı iller arasında girmeye yaklaştı. Sadece Şırnak ilinin düşük-orta riskli olarak sınıflandırıldığı haritada turuncu olarak gösterilen Van'daki artış haritaya da yansırken kent genelindeki hastanelere başvuran hasta sayısında da atış oldu. 

YORUM EKLE

banner269

banner260